Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

I Przegląd Artystyczny Dzieci i Młodzieży z terenu Gminy Limanowa „MaGa” – po konkursie śpiewu

08.04.2014

Dnia 8 kwietnia 2014 r. w świetlicy w Pisarzowej odbył się pierwszy z trzech konkursów organizowanych w ramach  I Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży z terenu Gminy Limanowa „MaGa – Młodzi artyści Gminy atakują”. Blisko 100 młodych wykonawców w trzech kat. wiekowych: uczniów kl. 0-III szkoły podstawowej,  uczniów kl. IV-VI szkoły podstawowej oraz uczniów gimnazjów zaprezentowało się w konkursie śpiewu.

Występy dzieci i młodzieży oceniało Jury w składzie: Wincenty Curzydło – Dyrektor Szkoły Muzycznej w Limanowej, Radosław Sołtys -absolwent szkoły muzycznej w Krakowie współzałożyciel krakowskiego teatru Czysta reForma oraz Wojciech Korabik z Urzędu Gminy Limanowa. Licznie zgromadzoną młodzież i dzieci przywitał Sekretarz Gminy Limanowa Marek Ziaja, rozpoczynając nową inicjatywę umożliwiającą pokazanie talentów mieszkańcom gminy Limanowa . Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się z najlepszej strony czego pokłosiem były następujące wyniki:

Kategoria Szkoły Podstawowe 0-III

I miejsce : Anna Papież, Natalia Ziaja, Barbara Kożuch reprezentujące zespół ze Szkoły Podstawowej w Kaninie - opiekun Alicja Sławek

II miejsce : Natalia Orczykowska oraz Jakub Woźniak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie - opiekun Lucyna Król, Maria Król                                                                                                                                                                                     III miejsce : Zuzanna Michalik, Natalia Dębska, Aleksandra Pałka oraz Jadwiga Mąka z zespołu „Wesołe nutki” reprezentujące Szkołę Podstawową nr 1 w Starej Wsi - opiekun Agnieszka Bieda

Kategoria Szkoły Podstawowe IV-VI

I miejsce : Zuzanna Ziaja, Karolina Mamak, Dominika Sławek, Marek Szewczyk  reprezentujący zespół ze Szkoły Podstawowej w Kaninie - opiekun Katarzyna Ziaja       

II miejsce :Patrycja Jabłońska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie - opiekun Jadwiga Kuczaj                                           

III miejsce : Monika Setlak, Aleksandra Talarczyk, Magdalena Młynarczyk, Dorota Więcek, Izabela Trojanowska reprezentujące zespół ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Starej Wsi- opiekun Joanna Dutka

Kategoria Gimnazja:

I miejsce : Katarzyna Dyrek, Dominika Postrożny, Natalia Sławek, Joanna Szubryt, Kinga Kowalczyk reprezentujące zespół z Gimnazjum  w Mordarce - opiekun Marzena Kasprzyk- Dudek                                                                                 

II miejsce: Zuzanna Jagieła ,Patrycja Koza, Monika Franczak reprezentujące zespół z Gimnazjum nr 2 w Starej  - opiekun Joanna Dutka                                                  

III miejsce: Katarzyna Sławek oraz Agata Szewczyk z Gimnazjum w Pisarzowej- opiekun Krystyna Kryzia

 

Wręczenia nagród dla laureatów konkursu dokonał Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan oraz Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół Edyta Król. Podczas ogłaszania wyników przewodniczący Jury - Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I-go stopnia w Limanowej Wincenty Curzydło podkreślał inwencję i zaangażowanie dzieci w przygotowanie repertuaru, umiejętność emisji głosu, a przede wszystkim sposób przekazania treści prezentowanych utworów, zwracając uwagę na wysoki poziom występów.

Przypomnijmy, że „MaGa” to trzy konkursy – oprócz śpiewu młodzi artyści rywalizują jeszcze w konkursie tańca nowoczesnego i scenek teatralnych, a placówki które uzyskają największą ilość punktów za występy uczniów w poszczególnych konkursach walczyć będą o specjalne nagrody oraz statuetki „MaGa”. Ponadto najlepiej występujący artyści zaprezentują się ponownie podczas Gminnych Obchodów Dnia Dziecka, które odbędą się dnia 1 czerwca br. w Starej Wsi I. Na ten dzień zaplanowano bowiem wiele atrakcji dla najmłodszych, gdyż oprócz występów artystycznych będących uwieńczeniem I edycji Przeglądu „MaGa” będą także m.in. urządzenia rekreacyjne, zamki dmuchane oraz wiele konkursów z nagrodami.

Dnia 8 kwietnia 2014 r. w świetlicy w Pisarzowej odbył się pierwszy z trzech konkursów organizowanych w ramach  I Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży z terenu Gminy Limanowa „MaGa – Młodzi artyści Gminy atakują”. Blisko 100 młodych wykonawców w trzech kat. wiekowych: uczniów kl. 0-III szkoły podstawowej,  uczniów kl. IV-VI szkoły podstawowej oraz uczniów gimnazjów zaprezentowało się w konkursie śpiewu.

Występy dzieci i młodzieży oceniało Jury w składzie: Wincenty Curzydło – Dyrektor Szkoły Muzycznej w Limanowej, Radosław Sołtys -absolwent szkoły muzycznej w Krakowie współzałożyciel krakowskiego teatru Czysta reForma oraz Wojciech Korabik z Urzędu Gminy Limanowa. Licznie zgromadzoną młodzież i dzieci przywitał Sekretarz Gminy Limanowa Marek Ziaja, rozpoczynając nową inicjatywę umożliwiającą pokazanie talentów mieszkańcom gminy Limanowa . Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się z najlepszej strony czego pokłosiem były następujące wyniki:

Kategoria Szkoły Podstawowe 0-III

I miejsce : Anna Papież, Natalia Ziaja, Barbara Kożuch reprezentujące zespół ze Szkoły Podstawowej w Kaninie - opiekun Alicja Sławek

II miejsce : Natalia Orczykowska oraz Jakub Woźniak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie - opiekun Lucyna Król, Maria Król                                                                                                                                                                                     III miejsce : Zuzanna Michalik, Natalia Dębska, Aleksandra Pałka oraz Jadwiga Mąka z zespołu „Wesołe nutki” reprezentujące Szkołę Podstawową nr 1 w Starej Wsi - opiekun Agnieszka Bieda

Kategoria Szkoły Podstawowe IV-VI

I miejsce : Zuzanna Ziaja, Karolina Mamak, Dominika Sławek, Marek Szewczyk  reprezentujący zespół ze Szkoły Podstawowej w Kaninie - opiekun Katarzyna Ziaja       

II miejsce :Patrycja Jabłońska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie - opiekun Jadwiga Kuczaj                                           

III miejsce : Monika Setlak, Aleksandra Talarczyk, Magdalena Młynarczyk, Dorota Więcek, Izabela Trojanowska reprezentujące zespół ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Starej Wsi- opiekun Joanna Dutka

Kategoria Gimnazja:

I miejsce : Katarzyna Dyrek, Dominika Postrożny, Natalia Sławek, Joanna Szubryt, Kinga Kowalczyk reprezentujące zespół z Gimnazjum  w Mordarce - opiekun Marzena Kasprzyk- Dudek                                                                                 

II miejsce: Zuzanna Jagieła ,Patrycja Koza, Monika Franczak reprezentujące zespół z Gimnazjum nr 2 w Starej  - opiekun Joanna Dutka                                                  

III miejsce: Katarzyna Sławek oraz Agata Szewczyk z Gimnazjum w Pisarzowej- opiekun Krystyna Kryzia

 

Wręczenia nagród dla laureatów konkursu dokonał Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan oraz Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół Edyta Król. Podczas ogłaszania wyników przewodniczący Jury - Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I-go stopnia w Limanowej Wincenty Curzydło podkreślał inwencję i zaangażowanie dzieci w przygotowanie repertuaru, umiejętność emisji głosu, a przede wszystkim sposób przekazania treści prezentowanych utworów, zwracając uwagę na wysoki poziom występów.

Przypomnijmy, że „MaGa” to trzy konkursy – oprócz śpiewu młodzi artyści rywalizują jeszcze w konkursie tańca nowoczesnego i scenek teatralnych, a placówki które uzyskają największą ilość punktów za występy uczniów w poszczególnych konkursach walczyć będą o specjalne nagrody oraz statuetki „MaGa”. Ponadto najlepiej występujący artyści zaprezentują się ponownie podczas Gminnych Obchodów Dnia Dziecka, które odbędą się dnia 1 czerwca br. w Starej Wsi I. Na ten dzień zaplanowano bowiem wiele atrakcji dla najmłodszych, gdyż oprócz występów artystycznych będących uwieńczeniem I edycji Przeglądu „MaGa” będą także m.in. urządzenia rekreacyjne, zamki dmuchane oraz wiele konkursów z nagrodami.Liczba wyświetleń: 2315
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne