„MaGa” – nowa inicjatywa artystyczna dla dzieci i młodzieży

13.03.2014

„MaGa” to skrót od nazwy I Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży z terenu Gminy Limanowa – „Młodzi artyści Gminy atakują”, który w kwietniu przeprowadzony zostanie w postaci trzech konkursów: śpiewu, tańca nowoczesnego i scenek teatralnych. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Limanowa, a jego celem jest zainteresowanie młodego pokolenia śpiewem, tańcem, teatrem i muzyką oraz umożliwienie placówkom oświatowym zaprezentowania pracy twórczej.

Wszystkie konkursy odbywać się będą w trzech takich samych kat. wiekowych: I kat. – uczniowie kl. O-III szkoły podstawowej, II kat. – uczniowie kl. IV-VI szkoły podstawowej oraz III kat.  – uczniowie kl. I-III szkoły gimnazjalnej.

W konkursie śpiewu wystąpić mogą soliści, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, w konkursie tańca nowoczesnego – soliści, duety i mini formacje (do 6 osób), natomiast w konkursie scenek teatralnych uczestnicy (także maksymalnie 6 osób) zobowiązani są przygotować przedstawienie teatralne, przy czym nie może to być występ o charakterze okolicznościowym (akademie).

Każdą szkołę w poszczególnych konkursach  może reprezentować maksymalnie 1 uczestnik (lub 1 grupa – w zależności od rodzaju konkursu) w danej kategorii wiekowej.

Występy dzieci i młodzieży w poszczególnych konkursach oceniać będzie powołana przez organizatorów Komisja Artystyczna.

Placówki, które po wyliczeniu łącznej punktacji zajmą miejsca od I do III otrzymają nagrody główne przyznane odrębnie w kat. szkół podstawowych i gimnazjów.

Placówka, z której uczniowie zdobędą największą liczbę punktów za występy otrzyma
Statuetkę „MaGa” -  specjalną nagrodę, która powierzona jej zostanie do czasu II
edycji konkursu, kiedy to wyłoniony zostanie nowy laureat Przeglądu. Statuetka „MaGa” przyznana zostanie odrębnie w kat. szkół podstawowych i kat. gimnazjów.
Fundatorem nagród jest Urząd Gminy Limanowa.

Terminy konkursów:      - konkurs śpiewu – 8 kwietnia 2014 r.

- konkurs tańca nowoczesnego – 11 kwietnia  2014 r.

- konkurs scenek teatralnych – 15 kwietnia 2014 r.

Konkursy odbywać się będą w świetlicy wiejskiej w Pisarzowej, rozpoczęcie każdego z nich o godz. 10:00.

Zgłoszenia do udziału w poszczególnych konkursach można dokonać wypełniając Kartę zgłoszeniową.

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 31 marca 2014 r. pod adresem: Urząd Gminy Limanowa,
ul. M. B. Bolesnej 18B, 34-600 Limanowa –
Wydz. Organizacyjny Kultury i Promocji (pok. nr 30), e-mail: [email protected]

Szczegóły uczestnictwa w poszczególnych konkursach określa  Regulamin konkursu

Fundatorem nagród jest Urząd Gminy Limanowa.

Terminy konkursów:      - konkurs śpiewu – 8 kwietnia 2014 r.

- konkurs tańca nowoczesnego – 11 kwietnia  2014 r.

- konkurs scenek teatralnych – 15 kwietnia 2014 r.

ul. M. B. Bolesnej 18B, 34-600 Limanowa –
Wydz. Organizacyjny Kultury i Promocji (pok. nr 30), e-mail: [email protected]