Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Konkurs ,,Czytelnik roku 2013’’ rozstrzygnięty!

18.03.2014

Dnia 12 marca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi odbyło się rozstrzygnięcie konkursu  ,,Czytelnik Roku 2013’’.  Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i gimnazjum.

Konkurs ,, Czytelnik Roku 2013’’ w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi jest jednym z elementów „Roku Czytelnika”, którym Komitet Porozumiewawczy Bibliotekarzy, Księgarzy i Wydawców pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, ogłosił rok 2014. Ma on na celu m.in. wzrost zainteresowania literaturą i słowem pisanym, poszerzenie wiedzy społecznej o książce oraz przyczynienie się do wzrostu znaczenia książki tradycyjnej, którą wypierają multimedia.

Zaszczytny tytuł ,,Czytelnika Roku 2013’’ w kategorii szkoła podstawowa otrzymała Emilia Biernat z klasy III, która przeczytała aż 303 książki. Kolejne miejsca zdobyli: Filip Biernat z klasy IV z liczbą 249 książek, Maciej Biernat z klasy III, który przeczytał 77 tytułów, Paweł Biernat z klasy VI z liczbą 68 przeczytanych książek oraz Klaudia Biedroń z klasy III, która przeczytała 62 pozycje. W kategorii Gimnazjum miano ,,Czytelnika Roku 2013’’ otrzymała Ewelina Biernat z klasy II gimnazjum, która przeczytała 223 tytuły.
Wręczenia dyplomów oraz nagród książkowych dokonali Bibliotekarz - Lidia Piegza oraz Jacenty Musiał - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi, dziękując laureatom za zaangażowanie i uczestnictwo w życiu Biblioteki oraz licznych przedsięwzięciach kulturalnych.

Wyróżnieni czytelnicy to bardzo aktywni użytkownicy i bywalcy biblioteki, którzy chętnie włączają się we wszystkie realizowane przez placówkę przedsięwzięcia. Bardzo cieszy fakt, że biblioteka posiada tak ambitnych czytelników wśród dzieci i młodzieży.

Warto nadmienić, że księgozbiór Gminnej Biblioteki Publicznej w  Starej Wsi to ponad 17 tys. woluminów. Dzięki pozyskanym środkom z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zakupionych zostało wiele nowości wydawniczych, wśród których znaleźć można interesujące pozycje beletrystyczne, literaturę piękną, a także książki dla dzieci i młodzieży. Po remoncie Biblioteki od maja do końca ub. roku zarejestrowanych zostało 264 nowych czytelników. W ciągu 2992 odwiedzin w placówce bibliotecznej wypożyczono ogółem 3826 woluminów. Do dyspozycji czytelników przeznaczono 3 komputery z  dostępem do Internetu.

Laureatom konkursu gratulujemy i życzymy, aby obcowanie z książką przyniosło im wiele radości i satysfakcji, a pozostałych zapraszamy do aktywniejszego odwiedzania biblioteki i korzystania z bogatych zasobów naszych placówek.

Dnia 12 marca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi odbyło się rozstrzygnięcie konkursu  ,,Czytelnik Roku 2013’’.  Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i gimnazjum.

Konkurs ,, Czytelnik Roku 2013’’ w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi jest jednym z elementów „Roku Czytelnika”, którym Komitet Porozumiewawczy Bibliotekarzy, Księgarzy i Wydawców pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, ogłosił rok 2014. Ma on na celu m.in. wzrost zainteresowania literaturą i słowem pisanym, poszerzenie wiedzy społecznej o książce oraz przyczynienie się do wzrostu znaczenia książki tradycyjnej, którą wypierają multimedia.

Zaszczytny tytuł ,,Czytelnika Roku 2013’’ w kategorii szkoła podstawowa otrzymała Emilia Biernat z klasy III, która przeczytała aż 303 książki. Kolejne miejsca zdobyli: Filip Biernat z klasy IV z liczbą 249 książek, Maciej Biernat z klasy III, który przeczytał 77 tytułów, Paweł Biernat z klasy VI z liczbą 68 przeczytanych książek oraz Klaudia Biedroń z klasy III, która przeczytała 62 pozycje. W kategorii Gimnazjum miano ,,Czytelnika Roku 2013’’ otrzymała Ewelina Biernat z klasy II gimnazjum, która przeczytała 223 tytuły.
Wręczenia dyplomów oraz nagród książkowych dokonali Bibliotekarz - Lidia Piegza oraz Jacenty Musiał - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi, dziękując laureatom za zaangażowanie i uczestnictwo w życiu Biblioteki oraz licznych przedsięwzięciach kulturalnych.

Wyróżnieni czytelnicy to bardzo aktywni użytkownicy i bywalcy biblioteki, którzy chętnie włączają się we wszystkie realizowane przez placówkę przedsięwzięcia. Bardzo cieszy fakt, że biblioteka posiada tak ambitnych czytelników wśród dzieci i młodzieży.

Warto nadmienić, że księgozbiór Gminnej Biblioteki Publicznej w  Starej Wsi to ponad 17 tys. woluminów. Dzięki pozyskanym środkom z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zakupionych zostało wiele nowości wydawniczych, wśród których znaleźć można interesujące pozycje beletrystyczne, literaturę piękną, a także książki dla dzieci i młodzieży. Po remoncie Biblioteki od maja do końca ub. roku zarejestrowanych zostało 264 nowych czytelników. W ciągu 2992 odwiedzin w placówce bibliotecznej wypożyczono ogółem 3826 woluminów. Do dyspozycji czytelników przeznaczono 3 komputery z  dostępem do Internetu.

Laureatom konkursu gratulujemy i życzymy, aby obcowanie z książką przyniosło im wiele radości i satysfakcji, a pozostałych zapraszamy do aktywniejszego odwiedzania biblioteki i korzystania z bogatych zasobów naszych placówek.Liczba wyświetleń: 1568
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne