Deutsch-Wagen-Tour w Zespole Szkół nr 1 w Męcinie

25.03.2014

Dnia 25 marca br.  w Zespole Szkół nr 1 w Męcinie gościł lektor języka niemieckiego z Instytutu Goethego z Krakowa. Lektor – Joanna Lay prowadziła zajęcia w trzech wybranych grupach: w klasie pierwszej SP, w klasie szóstej SP oraz w kl. I gimnazjum. Wszystko to w ramach projektu o niemieckiej nazwie Deutsch-Wagen-Tour.

Kilka słów o projekcie:

Celem projektu Deutsch-Wagen-Tour jest promowanie w nietuzinkowy sposób języka i kultury Niemiec, zwiększenie motywacji uczniów do nauki języków obcych oraz zainspirowanie nauczycieli do zastosowania nowoczesnych metod nauczania. W celu osiągnięcia wyznaczonych celów animatorzy projektu podróżują po całej Polsce, odwiedzając szkoły, przedszkola oraz uczelnie wyższe. Projekt skierowany jest przede wszystkim do uczniów wszystkich rodzajów szkół, studentów, rodziców, nauczycieli, ale też dyrektorów szkół oraz instytucji odpowiedzialnych za edukację.

O wyjątkowości Deutsch-Wagen-Tour stanowi przede wszystkim pięć kolorowych, specjalnie wyposażonych samochodów, które na co dzień stacjonują w pięciu miastach Polski: Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Lublinie i Olsztynie.

Profesjonalnie przygotowani moderatorzy prowadzą niekonwencjonalne zajęcia z użyciem animacji językowych, współorganizują dni otwarte, imprezy plenerowe, uczestniczą w projektach językowych i spotkaniach z rodzicami. Wizyty Deutsch-Wagen-Tour są zawsze barwne, atrakcyjne i stanowią dla uczestników niezapomniane przeżycie.

Patronat honorowy nad projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Kilka słów o projekcie:

Patronat honorowy nad projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.