4 medale - nowy dorobek Wioletty Orczykowskiej

19.03.2014

Na 25-metrowej pływalni „Wodna nutka” w Opolu przez trzy dni odbywały się  Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Na zawodach wystąpiło ponad 350 zawodników i zawodniczek ze 115 klubów z całego kraju. Klub Sportowy  „Limanowa –Swim” reprezentowała Wioletta Orczykowska, która wystartowała w pięciu konkurencjach stylem dowolnym.

Pierwszego dnia zawodów Wioletta płynąc w porannych eliminacjach zakwalifikowała się do popołudniowych finałów na dystansie 50 m oraz 200 m stylem dowolnym. Popołudniowy wyścig sprinterski zawodniczka zakończyła na 14 miejscu z czasem 27' 50, a wyścig finałowy na 200 metrów zakończyła na 2 miejscu z czasem 2'00'98'. W sobotni poranek Wiola również zakwalifikowała się do popołudniowego finału na 400 m stylem dowolnym, podczas którego wywalczyła 2 miejsce z czasem 4'17'39.

Ostatniego dnia zawodów Wioletta wywalczyła kwalifikacje na 100 m stylem dowolnym. Serię finałową zakończyła na 3 miejscu z czasem 56'49, osiągając nowy rekord życiowy na tym dystansie.

Ostatnią konkurencją zawodniczki był start na 800 m stylem dowolnym. W tej konkurencji nie ma kwalifikacji porannych, płyną zawodnicy ze słabszymi czasami, a w serii finałowej płyną zawodnicy z najlepszymi czasami (8-10 w zależności od ilości torów na basenie).Wiola na  800 m przepłynęła z czasem 8'55'92 ustanawiając swój nowy rekord życiowy, a uzyskany czas pozwolił jej zająć 2 miejsce.

Podsumowując  - Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Wioletta Orczykowska może zaliczyć do udanych. Obroniła z ubiegłorocznych Zimowych Mistrzostw Polski 16- latków tytuł   Vicemistrzyni na 200 m i 400 m, 3 miejsce na dystansie 100 m, dołożyła srebrny medal na 800 m i uzyskała dwa wartościowe rekordy życiowe.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej owocnej pracy, kolejnych medali i nowych rekordów życiowych.

Link do wyników: http://megatiming.pl/zawody/mistrzostwa-polski-juniorow-17-18-lat-0