X Przegląd Dorobku Artystycznego Uczniów ZS nr 2 w Starej Wsi

04.02.2014
Drzwi do Zespołu Szkół nr 2 w Starej Wsi II otwarte były dla wszystkich, którzy w niedzielne popołudnie 2 lutego 2014 r. przyszli zobaczyć młodych artystów występujących podczas X Przegląd Dorobku Artystycznego Uczniów tejże placówki. Przegląd w szkole stał się tradycją i wszyscy przyzwyczaili się do organizowanej rok rocznie imprezy.

Na spotkanie przyszło mnóstwo mieszkańców wsi i zaproszonych gości oraz uczniowie i nauczyciele. Dobiegający końca okres kolędowania uroczyście swym występem podsumowały dziewczęta z gimnazjum należące do Zespołu „Forever – Young", pod opieką artystyczną Joanny Szubryt. Klasa VI przygotowała przedstawienie pt. „Pójdźmy za Gwiazdą" nawiązujące do tematyki bożonarodzeniowej, przygotowane przez ks. Daniela Świątka. Grupa teatralna również pod kierunkiem ks. Daniela wystawiła przedstawienie na podstawie książki Erica-Emmanuela Schmitta pt. „Oskar i Pani Róża". Wielki trud pracy ks. Daniela i uczniów doceniła zgromadzona na sali publiczność gromkimi brawami. Niektórzy widzowie nie wstydzili się łez, które popłynęły po ich twarzy.

W ramach Przeglądu prezentowały się także zespół taneczny „Diverse" w dwóch układach: „Cheerleaders 2013" i „Hej Jimi" pod kierunkiem Haliny Stanisławczyk. Swój występ mieli także najmłodsi uczniowie szkoły. Maluchy pokazały dwa tańce, a jednym z nich był „Taniec Piratów", który podobał się szczególnie gdyż towarzyszyła mu specjalna scenografia i efekty zarówno dźwiękowe jak i świetlne. Występ najmłodszych przygotowała Ełła Witecka.

Do rywalizacji stanęły również dzieci z klasy III szkoły podstawowej przygotowane przez Jolantę Ciągło. Dzieci wcieliły się w postacie babć i dziadków i walczyły o punkty w „Familiadzie" - grze opartej na słynnym teleturnieju emitowanym w TVP2. Walka między drużynami babć i dziadków była zacięta i dostarczyła wiele radości.

W Przeglądzie nie zabrakło również recytacji poezji przez uczennicę Kingę Król, która pięknie wyrecytowała wiersz pt. „ Smutne były ostatnio urodziny Boże". Nadmienić należy, że Kinga Król jest laureatką II miejsca w XII Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej, który odbył się w Limanowej, a jej przygotowaniem zajęła się Marzena Piórkowska.

Dodatkowymi atrakcjami w szkole były: Kuchnia Babuni- członkinie Koła Gospodyń Wiejskich pod kierunkiem Bernadety Bieda, częstowały swoimi popisowymi daniami; chłopcy z klasy II gimnazjum pod kierunkiem Lucyny Pazdur upiekli chleb, który smakował wszystkim degustatorom; porady zbilansowanej diety dietetyka prowadziła Justyna Pałka – dietetyk, farmaceuta; działania związane z udzielaniem pierwszej pomocy prezentowali uczniowie klasy III gimnazjum pod kierunkiem Dominiki Lisek; pomiaru ciśnienia dla chętnych wykonywała Magdalena Pazdur – farmaceuta, kosmetolog; pomiaru wskaźnika masy dokonywały uczennice klasy I gimnazjum przeszkolone przez Małgorzatę Opiela.

Całej imprezie towarzyszyła wystawa: „Starowiejska Szkoła zdrowia Ci doda" – podsumowanie projektu przygotowała Małgorzata Opiela. Na Przeglądzie w formie pokazu multimedialnego zaprezentowane zostały osiągnięcia uczniów i relacje z uroczystości szkolnych.

Udział dzieci w Przeglądzie był odzwierciedleniem wielkiego wkładu pracy dzieci, nauczycieli i dowodem na to jak wielkie możliwości tkwią w dzieciach - trzeba tylko stworzyć odpowiednie warunki do ich ujawnienia. Cieszymy się, że występy artystyczne podobają się coraz bardziej. Do zobaczenia za rok!