Wspomnienie "Żołnierzy Wyklętych"

26.02.2014

Dnia 2 marca br. w Mordarce, na wzgórzu Jabłoniec odbędzie się Partyzancka Watra - Lekcja Historii Ożywionej, przygotowana przez Limanowskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej Jabłoniec 1914. Historyczno-edukacyjne przedsięwzięcie organizowane jest celem upamiętnienia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych"

Program uroczystości przewiduje m.in.: modlitwę w intencji poległych i pomordowanych żołnierzy ruchu oporu, apel pamięci, prezentację umundurowania i uzbrojenia żołnierzy podziemia oraz wspólne śpiewanie pieśni partyzanckich przy ognisku.

Uroczystość odbędzie się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Limanowa. Początek o godz. 13.00.