Ważne informacje dla mieszkańców

23.02.2014

Przypominamy mieszkańcom, że termin pierwszej raty podatku oraz opłat za odpady komunalne mija 15 marca. Na naradzie, która odbyła się w Urzędzie Gminy Limanowa, sołtysi poszczególnych wsi otrzymali nakazy płatnicze oraz informacje i decyzje dotyczące śmieci, które dostarczą mieszkańcom.

Podatek i Śmieci

Opłaty za podatek i za śmieci można dokonać u sołtysów poszczególnych wsi, w kasie Urzędu Gminy Limanowa lub na konto Urzędu Gminy nr: 40 88040000 0000 0000 0723 0053.

Podatek można wpłacać w czterech ratach z czego termin pierwszej mija 15 marca (pozostałe: 15 maja, 15 września, 15 listopada). Dla osób niezameldowanych na terenie gminy Limanowa nakazy płatnicze podatku zostały wysłane pocztą.

Płacąc za śmieci u sołtysa wówczas u niego otrzymujemy worki. Przy wpłacie pierwszej raty możemy otrzymać worki na cały rok. Jeżeli za śmieci płacimy w kasie Urzędu gminy lub przelewem na konto Urzędu - worki odebrać możemy w pokoju nr 25.

- mieszkańcy, którzy złożyli deklarację śmieciową i zobowiązali się segregować odpady - otrzymają worki wraz z kodami (opłata 4 zł/osoba)
- mieszkańcy, którzy złożyli deklarację i wyrazili w niej wolę niesegregowania odpadów - otrzymają worki bez kodów (opłata 6 zł/osoba)
- mieszkańcy, którzy nie złożyli deklaracji - otrzymają worki bez kodów (opłata 6 zł/osoba), a opłata zostanie naliczona na podstawie danych meldunkowych posiadanych przez urząd.

Ścieki w 2014 r. bez podwyżki stawek!

Opłata za ścieki w 2014 roku w Gminie Limanowa nie uległa zmianie.
Zgodnie z obowiązującymi w roku 2014 stawkami za zrzut ścieków mieszkańcy uiszczą opłatę w kasie Urzędu Gminy lub przelewem na konto Urzędu Gminy nr: 40 88040000 0000 0000 0723 0053 do ostatniego dnia każdego miesiąca. Opłat za ścieki nie przyjmują sołtysi. (5,00 zł/os + miesięczna opłata abonamentowa 6,00 zł).

Podatek i Śmieci

Ścieki w 2014 r. bez podwyżki stawek!

Opłata za ścieki w 2014 roku w Gminie Limanowa nie uległa zmianie.

Liczba wyświetleń: 2090