Szkolne koło LOK w Zespole Szkół Nr 1 w Starej Wsi

03.02.2014
Mija już 3 rok działalności szkolnego koła LOK w Zespole Szkól Nr 1 w Starej Wsi. Początkowo miała to być tylko inna forma spędzania wolnego czasu, a obecnie jest to zdeklarowana młodzież dążąca do poprawiania swoich umiejętności strzeleckich na każdym treningu. Zawodnicy strzelają na treningach nie tylko do tarczy, ale również prowadzą między sobą pojedynek strzelecki do biatlonu, w którym liczy się dobre oko oraz szybkość i refleks. Młodzież od 3 lat systematycznie jeździ co miesiąc wraz z opiekunem szkolnego koła LOK Marią Kita na strzelnicę sportową, która znajduje się przy Zespole Szkól Nr 1 w Limanowej. Pod czujnym okiem Prezesa Zarządu Powiatowego LOK Pana Leszka Lacha oraz trenera Bogdana Kity chłopcy i dziewczęta z naszej szkoły odnoszą coraz większe sukcesy w zawodach strzeleckich.

Mimo tych pierwszych sukcesów zaskakująca była dla nas wiadomość kiedy powołano do kadry reprezentującej limanowski LOK na zawody strzeleckie w Nowym Sączu uczniów z ZS nr 1 w Starej Wsi - po raz pierwszy na Zawody Sylwestrowe, które odbyły się 31 grudnia 2013 roku oraz 18 stycznia 2014. Trzech uczniów ze szkoły podstawowej w składzie Karolina Zoń, Marta Kuzar, Bartosz Marcisz, a także trzech z gimnazjum w składzie Agnieszka Setlak, Małgorzata Daniel i Krzysztof Tomaszek reprezentowało limanowski LOK w Nowym Sączu na zawodach strzeleckich zorganizowanych z okazji 69 rocznicy wyzwolenia Królewskiego Miasta Nowy Sącz. Konkurencje strzeleckie odbywające się między członkami LOK-ów z rożnych miejscowości są na bardzo wysokim poziomie. Są to dzieci, młodzież i dorośli, fanatycy strzelectwa, których treningi bardzo często odbywają się po kilka razy w miesiącu, dlatego też cieszymy się, że w tej konfrontacji aż 3 uczniów z naszej szkoły zajęło wysokie medalowe miejsca. W kategorii dziewcząt ze szkoły podstawowej I miejsce zajęła Karolina Zoń , natomiast III miejsce Marta Kuzar. W kategorii chłopców ze szkoły podstawowej II miejsce zajął Bartosz Marcisz.

Gimnazjalistom nie powiodło się aż tak dobrze. Nie mniej jednak strzelili nie mało punktów i uplasowali się w czołówce, chociaż poza podium.

Dziękujemy członkom LOK-u oraz z klubu strzeleckiego Arkus za treningi i zaangażowanie podczas wspólnych spotkań na strzelnicy sportowej.
Również należą się gorące podziękowania dyrektor Halinie Mąka, za wspieranie tak niecodziennej jak na naszą gminę dyscypliny sportu a dzieciom życzymy sukcesów, w kolejnych przedsięwzięciach strzeleckich.