Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Spotkanie autorskie z Anną Smoter Fieber pt.: „Różne oblicza książki”

10.02.2014
W dniu 6 lutego w Filii Gminnej Bibliotece Publicznej w Rupniowie odbyło się spotkanie autorskie z Anną Smoter Fieber pt.: „Różne oblicza książki”.

Autorka swoje korzenie rodowe ma w Rupniowie. Tutaj się urodziła i tutaj chodziła do szkoły podstawowej. Dzięki swojej pracy i talentowi ukończyła kilka fakultetów i jest znanym muzykiem i pedagogiem z wieloletnim doświadczeniem. Koncertowała na terenie całej Polski, m. in. w Warszawie, Krakowie itp. oraz w wielu zagranicznych miastach – Paryż, Berlin, Poczdam. Przez wiele lat związana była zawodowo z Operą Krakowską. Współpracowała z zespołem muzyki dawnej – Camerata CRACOVIA, przez wiele lat pracowała z wieloma zespołami młodzieżowymi, zdobywając liczne wyróżnienia i nagrody.

W swojej pracy zawodowej może poszczycić się udziałem w projektach pt. muzyka nie zna granic. Współpraca z Wydawnictwem „Beseder” zaowocowała wydaniem książki „Myszka Dora zaprasza do Pograj’ewa”, przeznaczonej dla najmłodszych dzieci jako propozycja wprowadzenia ich do bajkowego świata muzyki, fascynowania muzyką oraz kształtowania potrzeb kulturalnych przez muzykę.

Uroczystego otwarcia spotkania autorskiego dokonał Jacenty Musiał – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi wspólnie z bibliotekarką Anną Wiktor. We wstępie Dyrektor nawiązał do ważnej roli biblioteki i książki w rozwoju człowieka w każdym wieku. Anna Smoter Fieber, która jest absolwentką Bibliotekoznawstwa na UJ, w barwny sposób mówiła i zachęcała uczestników do zapoznania się z książką. Jako muzyk i pedagog w piękny sposób podkreślała rolę muzyki i jej wpływ na wszechstronny rozwój człowieka. Muzyka wpływa na nasze uczucia i nastoje. Uspokaja nas i rozczula, bawi i raduje. Muzyka kształtuje gusty i łagodzi obyczaje. Budzi tęsknotę do piękna i dobra. Otacza nas barwami różnych instrumentów i pięknych głosów. Czyni życie piękniejszym.

Autorka zaangażowała do wspólnych przemyśleń nad potrzebą odkrywania w swoim otoczeniu talentów muzycznych wśród najbliższych, tak aby życie było piękniejsze i bogatsze.

J. M.

W dniu 6 lutego w Filii Gminnej Bibliotece Publicznej w Rupniowie odbyło się spotkanie autorskie z Anną Smoter Fieber pt.: „Różne oblicza książki”.

Autorka swoje korzenie rodowe ma w Rupniowie. Tutaj się urodziła i tutaj chodziła do szkoły podstawowej. Dzięki swojej pracy i talentowi ukończyła kilka fakultetów i jest znanym muzykiem i pedagogiem z wieloletnim doświadczeniem. Koncertowała na terenie całej Polski, m. in. w Warszawie, Krakowie itp. oraz w wielu zagranicznych miastach – Paryż, Berlin, Poczdam. Przez wiele lat związana była zawodowo z Operą Krakowską. Współpracowała z zespołem muzyki dawnej – Camerata CRACOVIA, przez wiele lat pracowała z wieloma zespołami młodzieżowymi, zdobywając liczne wyróżnienia i nagrody.

W swojej pracy zawodowej może poszczycić się udziałem w projektach pt. muzyka nie zna granic. Współpraca z Wydawnictwem „Beseder” zaowocowała wydaniem książki „Myszka Dora zaprasza do Pograj’ewa”, przeznaczonej dla najmłodszych dzieci jako propozycja wprowadzenia ich do bajkowego świata muzyki, fascynowania muzyką oraz kształtowania potrzeb kulturalnych przez muzykę.

Uroczystego otwarcia spotkania autorskiego dokonał Jacenty Musiał – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi wspólnie z bibliotekarką Anną Wiktor. We wstępie Dyrektor nawiązał do ważnej roli biblioteki i książki w rozwoju człowieka w każdym wieku. Anna Smoter Fieber, która jest absolwentką Bibliotekoznawstwa na UJ, w barwny sposób mówiła i zachęcała uczestników do zapoznania się z książką. Jako muzyk i pedagog w piękny sposób podkreślała rolę muzyki i jej wpływ na wszechstronny rozwój człowieka. Muzyka wpływa na nasze uczucia i nastoje. Uspokaja nas i rozczula, bawi i raduje. Muzyka kształtuje gusty i łagodzi obyczaje. Budzi tęsknotę do piękna i dobra. Otacza nas barwami różnych instrumentów i pięknych głosów. Czyni życie piękniejszym.

Autorka zaangażowała do wspólnych przemyśleń nad potrzebą odkrywania w swoim otoczeniu talentów muzycznych wśród najbliższych, tak aby życie było piękniejsze i bogatsze.

J. M.Liczba wyświetleń: 1668
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne