Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

„Kultura czasu wolnego” jako temat prelekcji w Bibliotece w Starej Wsi

10.02.2014
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi, dnia 6 lutego br., w ramach szerokiej oferty „biblioferii” odbyła się prelekcja pt.: „Kultura czasu wolnego”, którą wygłosił Mateusz Kubik- Koordynator Zespołu Arteteki z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Na spotkanie zaproszona została młodzież z OHP w Limanowej, która przybyła z opiekunkami: Łucją Ptaszek i Katarzyną Orzechowską. Spotkanie otworzył Dyrektor GBP w Starej Wsi – Jacenty Musiał, który mówił o potrzebie właściwego zarządzania i gospodarowania własnym wolnym czasem: czas – ten, nad którym my panujemy czy też ten, który panuje nad nami. Jeśli nie umiemy panować nad naszym czasem, a więc nim dysponować, wówczas z reguły nasz czas panuje nad nami. Dlatego bardzo ważną rzeczą jest, by umieć w sposób przemyślany zagospodarowywać wolnym czasem i przeznaczać go na wartościowe cele, które pozwalają się rozwijać intelektualnie. Jedną z ofert jest korzystanie z propozycji kulturalnych, oferowanych przez instytucje kultury.

 

 

Mateusz Kubik mówił w swoim wystąpieniu o roli Biblioteki Wojewódzkiej, która przygotowuje szeroki wachlarz możliwości kulturalnego zagospodarowania czasem wolnym. Zwrócił uwagę na potrzebę właściwego wyboru, przed którym stoi każdy człowiek, tak aby móc w jak największym stopniu skorzystać z możliwości, jakie proponują instytucje kultury. Bowiem o potencjale intelektualnym naszego społeczeństwa decydują ludzie.

W spotkaniu uczestniczyła Lidia Piegza – bibliotekarka ze Starej Wsi oraz Iwona Kuzak – ze Stowarzyszenia „Razem dla regionu”.

Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze. Uczestnicy z ciekawością słuchali głoszonego wykładu, który wniósł wiele wartościowych treści oraz ukazał szereg możliwości, z których mogą korzystać w swoim czasie wolnym.

Jacenty Musiał

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi, dnia 6 lutego br., w ramach szerokiej oferty „biblioferii” odbyła się prelekcja pt.: „Kultura czasu wolnego”, którą wygłosił Mateusz Kubik- Koordynator Zespołu Arteteki z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Na spotkanie zaproszona została młodzież z OHP w Limanowej, która przybyła z opiekunkami: Łucją Ptaszek i Katarzyną Orzechowską. Spotkanie otworzył Dyrektor GBP w Starej Wsi – Jacenty Musiał, który mówił o potrzebie właściwego zarządzania i gospodarowania własnym wolnym czasem: czas – ten, nad którym my panujemy czy też ten, który panuje nad nami. Jeśli nie umiemy panować nad naszym czasem, a więc nim dysponować, wówczas z reguły nasz czas panuje nad nami. Dlatego bardzo ważną rzeczą jest, by umieć w sposób przemyślany zagospodarowywać wolnym czasem i przeznaczać go na wartościowe cele, które pozwalają się rozwijać intelektualnie. Jedną z ofert jest korzystanie z propozycji kulturalnych, oferowanych przez instytucje kultury.

 

 

Mateusz Kubik mówił w swoim wystąpieniu o roli Biblioteki Wojewódzkiej, która przygotowuje szeroki wachlarz możliwości kulturalnego zagospodarowania czasem wolnym. Zwrócił uwagę na potrzebę właściwego wyboru, przed którym stoi każdy człowiek, tak aby móc w jak największym stopniu skorzystać z możliwości, jakie proponują instytucje kultury. Bowiem o potencjale intelektualnym naszego społeczeństwa decydują ludzie.

W spotkaniu uczestniczyła Lidia Piegza – bibliotekarka ze Starej Wsi oraz Iwona Kuzak – ze Stowarzyszenia „Razem dla regionu”.

Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze. Uczestnicy z ciekawością słuchali głoszonego wykładu, który wniósł wiele wartościowych treści oraz ukazał szereg możliwości, z których mogą korzystać w swoim czasie wolnym.

Jacenty MusiałLiczba wyświetleń: 1561
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne