Konkurs "Czytelnik Roku 2013" w bibliotece w Kaninie

06.02.2014
Dnia 4 lutego w bibliotece w Kaninie rozpoczęły się biblio ferie dla dzieci i młodzieży. We wtorek, 4 lutego miały miejsce Artystyczne Warsztaty Manualne, prowadzone przez pracowników z ODR-u.

Warsztaty były dla dzieci prawdziwą atrakcją. Pod czujnym okiem prowadzących, pilnie wykonywały artystyczne kartki walentynkowe i dekoracyjne zwierzaki. Spotkanie to połączone było z rozstrzygnięciem konkursu „Czytelnik Roku 2013 r.”.

Zwycięzcami zostali, zdobywając zaszczytny tytuł: Jaskulski Krzysztof z kl. III, Karolina Jaskulska z kl. IV oraz Kinga Kwiatkowska z kl. IV. Laureaci są stałymi bywalcami biblioteki, każdy z nich przeczytał imponującą liczbę ponad 200 książek.

Zainteresowanie książką i rozbudzanie aktywności czytelniczej jest szczególnie ważne od najmłodszych lat, dobry nawyk czytania kształtowany w latach dziecięcych i szkolnych procentuje na przyszłość. Rok 2014 jest ogłoszony Rokiem Czytelnika, dlatego biblioteki gminne będą się starały przez cały ten czas w sposób szczególny promować czytelnictwo i popularyzować słowo pisane. Konkurs na najaktywniejszego czytenika jest jednym ze sposobów na zainteresowanie książką i częstsze Laureatom konkursu gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do odwiedzania placówek bibliotecznych i korzystania z bogatych zbiorów bibliotek gminnych.