Kolejne małżeństwa świętowały "Złote Gody"

25.02.2014

Dnia 26 lutego br. „Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" przyznane przez Prezydenta RP, odebrało 15 par małżeńskich, które spędziły ze sobą 50 lat. Specjalne Odznaczenia wręczał uroczyście Jubilatom Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan, w towarzystwie Przewodniczącego Rady Gminy Limanowa Józefa Oleksego i Sekretarza Gminy – Marka Ziaji. Życzenia małżonkom składali również Kierownik USC – Dariusz Dutka wraz z byłym Kierownikiem USC – Aleksandrem Krzysztofem, który rozpoczął starania o nadanie Medali.„Jesteście solą tej ziemi, tego narodu, to od Was się uczymy, to Wy jesteście przykładem jak iść przez życie, radząc sobie wspólnie z problemami i trudnościami" – mówił do zebranych Wójt Gminy, dając ich za wzór do naśladowania dla młodych małżonków.

Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali:

1. Michalina i Józef Tąta ze Starej Wsi, którzy 22 kwietnia br. będą świętować 60-lecie małżeństwa!

2. Bogumiła i Józef Fiut z Kłodnego

3. Maria i Mieczysław Jabłońscy z Męciny

4. Teresa i Zenon Kęska z Kaniny

5. Elżbieta i Piotr Kita ze Starej Wsi