Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

24.02.2014

W dniu 25 lutego br. w Urzędzie Gminy Limanowa odbyła się podniosła uroczystość wręczenia "Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" przyznanych przez Prezydenta RP dla 12 par małżeńskich.

„Złote Gody" obchodzili:

1. Helena i Jan Bednarczyk z Bałażówki
2. Agata i Józef Biedroń ze Starej Wsi
3. Helena i Edward Bulanda ze Sowlin
4. Genowefa i Kazimierz Giza z Młynnego
5. Maria i Władysław Kaleta z Kisielówki
6. Izabela i Bolesław Kochański z Męciny
7. Genowefa i Teofil Kożuch z Pisarzowej
8. Bernadeta i Jan Lupa z Męciny
9. Zofia i Eugeniusz Pasionek z Męciny
10. Elżbieta i Emilian Ptaszek ze Starej Wsi
11. Anna i Kazimierz Siciarz z Męciny
12. Maria i Władysław Talaga z Limanowej (wcześniej Mordarka)

Ciepłymi słowami wszystkich zebranych przywitał Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Dariusz Dutka, składając wszystkim Jubilatom najserdeczniejsze życzenia pomyślności i doczekania kolejnych lat pełnych radości i serdeczności.
Bohaterom uroczystości, którzy przybyli wraz z rodzinami medale wręczył Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan. Gratulacje składali również: Przewodniczący Rady Gminy Józef Oleksy, Sekretarz Gminy Marek Ziaja oraz emerytowany Kierownik USC Aleksander Krzysztof.
Jubilaci wykazali duże zainteresowanie zadaniami gospodarczymi realizowanymi na terenie gminy Limanowa, które w skrócie przedstawił Wójt Gminy. Zebrani nakreślili problemy z jakimi borykają się na co dzień.
Uroczystość przebiegała w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze. Wójt Gminy wznosząc toast życzył Jubilatom dużo zdrowia, zadowolenia i doczekania Diamentowych Godów. W takt muzyki i słów piosenki „Przeżyłem z Tobą tyle lat" Jubilaci udali się do swoich domów, by wspólnie spędzić kolejne lata życia.

W dniu jutrzejszym tj. 26 lutego w Urzędzie Gminy Limanowa „Złote Gody" świętować będzie 15 par małżeńskich.

„Złote Gody" obchodzili:

1. Helena i Jan Bednarczyk z Bałażówki
2. Agata i Józef Biedroń ze Starej Wsi
3. Helena i Edward Bulanda ze Sowlin
4. Genowefa i Kazimierz Giza z Młynnego
5. Maria i Władysław Kaleta z Kisielówki
6. Izabela i Bolesław Kochański z Męciny
7. Genowefa i Teofil Kożuch z Pisarzowej
8. Bernadeta i Jan Lupa z Męciny
9. Zofia i Eugeniusz Pasionek z Męciny
10. Elżbieta i Emilian Ptaszek ze Starej Wsi
11. Anna i Kazimierz Siciarz z Męciny