Informacja o XXIX sesji Rady Gminy Limanowa

05.02.2014
Dnia 5 lutego 2014 r. o godz. 9.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Limanowa odbyła się XXIX sesja Rady Gminy Limanowa. Po jej otwarciu i stwierdzeniu prawomocności obrad, przyjęciu protokołu z poprzedniej sesji, a także informacji Wójta o realizacji zadań w okresie międzysesyjnym, Wójt Gminy - Władysław Pazdan, Przewodniczący Rady Gminy - Józef Oleksy, Radni Gminy Limanowa, Radni Powiatu Limanowskiego, sołtysi wsi, a także kierownicy wydziałów urzędu i jednostek organizacyjnych gminy gromkimi brawami pożegnali odchodzącego na emeryturę Zastępcę Wójta Gminy - Franciszka Biedę, dziękując za wspólne lata pracy i podejmowane działania na rzecz dobra gminy.

Przypomnijmy: Franciszek Bieda urodził się w 1951 roku w Sowlinach. Z wykształcenia nauczyciel biologii, szczególnie interesujący się genetyką, od ponad dwudziestu lat związany z samorządem gminnym. Od 1982 roku był nauczycielem biologii w I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Orkana w Limanowej, a w latach 1991 - 2002 pełnił funkcję zastępcy dyrektora tej placówki. W latach 1992 - 2002 był Radnym Gminy Limanowa, a w latach 1998 - 2002 członkiem Zarządu Gminy Limanowa. 1 grudnia 2002 roku Zarządzeniem Wójta Gminy Limanowa, został powołany na stanowisko Zastępcy Wójta Gminy Limanowa, które pełnił do 04 lutego 2014 roku. Odznaczony Złotą, Srebrną i Brązową Odznaką Honorową LZS. W roku 2002 został uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi. Panu Franciszkowi, życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności!

„Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na uwadze dobro mojej gminy i jej mieszkańców” - tymi słowami uroczyste ślubowanie złożył nowy członek Rady Gminy Limanowa VI Kadencji - Mirosław Zamora, który zajął miejsce zmarłego w październiku ubiegłego roku radnego Bronisława Krajewskiego. Mirosław Zamora pochodzi z Młynnego i będzie pracował w Komisji Finansów i Rozwoju Gospodarczego oraz Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia, Spraw Socjalnych, Sportu i Turystyki.

Po uroczystości ślubowania nowego radnego, jednogłośnie podjęto uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na realizację przez Gminę Limanowa projektu pt. „Upowszechnianie edukacji przedszkolnej w Gminie Limanowa”, który w skrócie omówiła Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół - Edyta Król. Następnie, również jednogłośnie, podjęto uchwałę w sprawie rozstrzygnięcia o nie wyodrębnianiu w budżecie Gminy Limanowa na 2015r. środków stanowiących fundusz sołecki. Na koniec, wprowadzono do porządku obrad projekty uchwał Rady Gminy Limanowa w sprawie wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości położonej w Nowym Rybiu, a także w sprawie przystąpienia Gminy Limanowa do projektu partnerskiego pn. „Praca się opłaca”.

Dziękuję wszystkim za udział w sesji i zamykam obrady - stwierdził Przewodniczący Rady - Józef Oleksy, kończąc pierwszą w roku 2014 sesję Rady Gminy Limanowa.

MM

MM