Dzień Babci i Dziadka w Zespole Szkół Nr 1 w Starej Wsi

03.02.2014
W Zespole Szkół Nr 1 w Starej Wsi zapraszanie babć i dziadków na uroczystość ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka, to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Dnia 24 stycznia 2014 r. odbyła się ta wspaniała impreza. O godzinie 10.30 w kościele parafialnym pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Starej Wsi odprawiona została msza święta w intencji babć i dziadków, a następnie seniorzy udali się do szkoły. Na uroczystość przybyli także zaproszeni goście: proboszcz parafii w Starej Wsi ksiądz prałat Marian Tyrka, Sekretarz Gminy Limanowa Marek Ziaja, dyrektor Gminnej Biblioteki w Starej Wsi Jacenty Musiał, sołtys Mieczysław Bulanda, dyrektor szkoły pani Halina Mąka oraz zastępca dyrektora pani Ewa Matras.

Oprócz montażu słowno - muzycznego szanowni goście obejrzeli pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuków. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a szanowni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Frekwencja jak co roku dopisała. Dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami przygotowanymi własnoręcznie. Rada Rodziców przygotowała również poczęstunek w postaci ciasta i herbaty.

Na zakończenie uroczystości głos zabrała pani dyrektor Halina Mąka, która złożyła życzenia babciom i dziadkom, następnie głos zabrali zaproszeni goście życząc seniorom dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności w otoczeniu wnuków i prawnuków.

Bardzo miłym akcentem było zainicjowanie kolędy „Podnieś rączkę boże dziecię" przez proboszcza Mariana Tyrkę, w której śpiew włączyli się wszyscy zebrani dziadkowie, wnukowie oraz rodzice. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Liczba wyświetleń: 1919