Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Spotkanie z cyklu „Link do przyszłości” w Gminnej Bibliotece w Rupniowie

28.01.2014
IMG 9808

Dnia 23 stycznia br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi – Filia w Rupniowie odbyło się kolejne już spotkanie z cyklu LINK DO PRZYSZŁOŚCI, podczas którego gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Rupniowie mogli uczestniczyć w zajęciach z „młodym profesjonalistą". Gościem był Karol Olczak - inżynier telekomunikacji, przedsiębiorca, laureat stypendium General Electric.

Spotkanie otworzył Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi – Jacenty Musiał, który przywitał przybyłych uczniów wraz z wychowawcą Jarosławem Potońcem. Dyrektor przedstawił postać gościa i omówił krótko założenia projektu.


Następnie głos zabrał „młody profesjonalista", który w ciekawy sposób opowiadał o swojej pracy, trudnościach, które musiał pokonać, by osiągnąć obecną pozycję zawodową oraz motywacji i sukcesach. Zachęcał młodych, by inwestowali w siebie, kształcili się, poznawali języki obce, odkrywali swoje pasje.

Karol Olczak jest przykładem osoby, która dzięki własnemu uporowi zrealizowała swoje wyznaczone cele i marzenia. Zajmuje się tym, co daje mu satysfakcję, sprawia przyjemność i przynosi wymierne dochody. Jest spełnionym człowiekiem, zarówno w życiu zawodowych, jaki osobistym. Młodzież z zainteresowaniem słuchała opowiadań gościa, brała udział w quizach, zadawała pytania i z zaangażowaniem podejmowała dyskusję. Jak podkreślali, spotkanie zmotywowało ich do działania i uświadomiło im, że muszą wytyczać sobie cele i dążyć do ich realizacji. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze.

Realizowany projekt ma na celu pomóc młodym ludziom w planowaniu dalszej edukacji i kariery zawodowej, zwracając szczególną uwagę na dostosowanie kompetencji do potrzeb społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Projekt pozwala młodym zapoznać się z aktualnymi trendami panującymi na rynku pracy, by ułatwić im podjęcie decyzji odnośnie ich przyszłego zawodu.

Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi planuje kolejne spotkania z „młodymi profesjonalistami" w ramach akcji LINK DO PRZYSZŁOŚCI w pozostałych filiach bibliotecznych, na które serdecznie zaprasza osoby zainteresowane tym tematem.

 

{gallery}14_01_29_2{/gallery}

IMG 9808

Dnia 23 stycznia br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi – Filia w Rupniowie odbyło się kolejne już spotkanie z cyklu LINK DO PRZYSZŁOŚCI, podczas którego gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Rupniowie mogli uczestniczyć w zajęciach z „młodym profesjonalistą". Gościem był Karol Olczak - inżynier telekomunikacji, przedsiębiorca, laureat stypendium General Electric.

Spotkanie otworzył Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi – Jacenty Musiał, który przywitał przybyłych uczniów wraz z wychowawcą Jarosławem Potońcem. Dyrektor przedstawił postać gościa i omówił krótko założenia projektu.


Następnie głos zabrał „młody profesjonalista", który w ciekawy sposób opowiadał o swojej pracy, trudnościach, które musiał pokonać, by osiągnąć obecną pozycję zawodową oraz motywacji i sukcesach. Zachęcał młodych, by inwestowali w siebie, kształcili się, poznawali języki obce, odkrywali swoje pasje.

Karol Olczak jest przykładem osoby, która dzięki własnemu uporowi zrealizowała swoje wyznaczone cele i marzenia. Zajmuje się tym, co daje mu satysfakcję, sprawia przyjemność i przynosi wymierne dochody. Jest spełnionym człowiekiem, zarówno w życiu zawodowych, jaki osobistym. Młodzież z zainteresowaniem słuchała opowiadań gościa, brała udział w quizach, zadawała pytania i z zaangażowaniem podejmowała dyskusję. Jak podkreślali, spotkanie zmotywowało ich do działania i uświadomiło im, że muszą wytyczać sobie cele i dążyć do ich realizacji. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze.

Realizowany projekt ma na celu pomóc młodym ludziom w planowaniu dalszej edukacji i kariery zawodowej, zwracając szczególną uwagę na dostosowanie kompetencji do potrzeb społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Projekt pozwala młodym zapoznać się z aktualnymi trendami panującymi na rynku pracy, by ułatwić im podjęcie decyzji odnośnie ich przyszłego zawodu.

Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi planuje kolejne spotkania z „młodymi profesjonalistami" w ramach akcji LINK DO PRZYSZŁOŚCI w pozostałych filiach bibliotecznych, na które serdecznie zaprasza osoby zainteresowane tym tematem.

 

{gallery}14_01_29_2{/gallery}Liczba wyświetleń: 2050
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne