Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Podaruj Książce Drugie Życie

28.01.2014

Gminna Biblioteka Publiczna wraz z Filiami Bibliotecznymi od pierwszych dni ferii rozpoczyna Akcję „Podaruj Książce Nowe Życie".

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszej gminy oraz czytelników gminnych bibliotek: jeśli Państwo macie w dobrym stanie, niezniszczone, niepoplamione i w miarę aktualne książki, z których nie korzystacie, to prosimy o przyniesienie ich do biblioteki.

Książki te będą przekazane za darmo osobom starszym, samotnym, dzieciom z rodzin wielodzietnych, osobom sprawnym inaczej oraz czytelnikom naszych bibliotek za pośrednictwem pracowników gminnych bibliotek, pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Wolontariuszy z OHP w Limanowej oraz najbliższych sąsiadów, krewnych i przyjaciół, którzy zechcą włączyć się w naszą Akcję.

 

W okresie wiosny, lata i jesieni chcemy organizować pikniki na świeżym powietrzu w bibliotekach publicznych, tak aby jeszcze w większym stopniu upowszechnić książkę i zwrócić uwagę na jej ogromne znaczenie w życiu człowieka. Człowiek kochający książki jest bogatszy od innych. Czasem przeczytanie jakiejś książki stanowi o losie człowieka (R. W. Emerson), dlatego też naszej Akcji będzie przyświecała ta myśl.

 

Od zarania dziejów książka była źródłem wiedzy, rozrywki i intelektualnym sposobem spędzania wolnego czasu. Książka była i jest najcenniejszym nośnikiem kultury. Czytanie ma wiele pozytywnych zalet, przede wszystkim uczy, ukazuje świat i życie oraz wskazuje na najcenniejsze wartości w życiu człowieka, rozwija naszą wyobraźnię, odgrywa nieocenioną rolę, szczególnie w życiu dziecka. Nasza Akcja ma tym większe znaczenie, że rok 2014 został ogłoszony Rokiem Czytelnika. We wszystkich naszych bibliotekach publicznych będą przygotowane regały, na których będą znajdować się przekazane w ramach tej Akcji książki, oddawane za darmo innym czytelnikom. Będzie istnieć możliwość wymiany zgromadzonych książek.

Podaruj Książce Drugie Życie to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa, rozpowszechniona w wielu krajach, przynosząca wiele wymiernych korzyści. W Akcji tej może wziąć udział każdy, kto kocha książki, lubi czytać i dzielić się posiadanym dobrem z innymi.

Serdecznie zapraszamy!

Gminna Biblioteka Publiczna wraz z Filiami Bibliotecznymi od pierwszych dni ferii rozpoczyna Akcję „Podaruj Książce Nowe Życie".

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszej gminy oraz czytelników gminnych bibliotek: jeśli Państwo macie w dobrym stanie, niezniszczone, niepoplamione i w miarę aktualne książki, z których nie korzystacie, to prosimy o przyniesienie ich do biblioteki.

Książki te będą przekazane za darmo osobom starszym, samotnym, dzieciom z rodzin wielodzietnych, osobom sprawnym inaczej oraz czytelnikom naszych bibliotek za pośrednictwem pracowników gminnych bibliotek, pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Wolontariuszy z OHP w Limanowej oraz najbliższych sąsiadów, krewnych i przyjaciół, którzy zechcą włączyć się w naszą Akcję.

 

W okresie wiosny, lata i jesieni chcemy organizować pikniki na świeżym powietrzu w bibliotekach publicznych, tak aby jeszcze w większym stopniu upowszechnić książkę i zwrócić uwagę na jej ogromne znaczenie w życiu człowieka. Człowiek kochający książki jest bogatszy od innych. Czasem przeczytanie jakiejś książki stanowi o losie człowieka (R. W. Emerson), dlatego też naszej Akcji będzie przyświecała ta myśl.

 

Od zarania dziejów książka była źródłem wiedzy, rozrywki i intelektualnym sposobem spędzania wolnego czasu. Książka była i jest najcenniejszym nośnikiem kultury. Czytanie ma wiele pozytywnych zalet, przede wszystkim uczy, ukazuje świat i życie oraz wskazuje na najcenniejsze wartości w życiu człowieka, rozwija naszą wyobraźnię, odgrywa nieocenioną rolę, szczególnie w życiu dziecka. Nasza Akcja ma tym większe znaczenie, że rok 2014 został ogłoszony Rokiem Czytelnika. We wszystkich naszych bibliotekach publicznych będą przygotowane regały, na których będą znajdować się przekazane w ramach tej Akcji książki, oddawane za darmo innym czytelnikom. Będzie istnieć możliwość wymiany zgromadzonych książek.

Podaruj Książce Drugie Życie to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa, rozpowszechniona w wielu krajach, przynosząca wiele wymiernych korzyści. W Akcji tej może wziąć udział każdy, kto kocha książki, lubi czytać i dzielić się posiadanym dobrem z innymi.

Serdecznie zapraszamy!



Liczba wyświetleń: 1625
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne