Nagroda kuratora oświaty dla Kazimiery Biernat

23.01.2014

Nagrodę Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymała Kazimiera Biernat – nauczyciel
w Zespole Szkół w Mordarce. O przyznaniu nagrody zdecydowały liczne sukcesy i osiągnięcia oraz bardzo dobre wyniki w nauczaniu historii i wos-u potwierdzone wysokimi wynikami egzaminacyjnymi w gimnazjum. Powszechnie znane są sukcesy uczniów przygotowywanych przez Kazimierę Biernat w różnorodnych konkursach. W ubiegłym roku uczeń Krzysztof Jasica został laureatem etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Historycznego, a także laureatem etapu wojewódzkiego zdobywając 5 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Tematycznym „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego..."

Także wcześniejsze lata owocowały wieloma sukcesami uczniów przygotowywanych przez Kazimierę Biernat. Były to m.in. następujące osiągnięcia:

1. Mamak Paweł został finalistą etapu wojewódzkiego ogólnopolskiego konkursu historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego ..."

2. Artur Mąka został laureatem etapu wojewódzkiego ogólnopolskiego konkursu historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego ...",

3. Małgorzata Woźniak została finalistką etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego..."

4. Agnieszka Mąka została laureatką Małopolskiego Konkursu Tematycznego „60 – ta Rocznica Powstania Paktu Północnoatlantyckiego, 10 – lecie obecności Polski w NATO"

5. Tomasz Śmierciak został finalistą Małopolskiego Konkursu Tematycznego „60 – ta Rocznica Powstania Paktu Północnoatlantyckiego, 10 – lecie obecności Polski w NATO"
6. Szkoła otrzymała certyfikat „Civitas et patria" za kuratoryjny projekt edukacyjny „Małopolska – moje miejsce na ziemi, moja mała ojczyzna". Tytuł projektu: „Limanowszczyzna wczoraj, dziś i jutro".
7. Sławomir Bulanda został finalistą etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego konkursu historycznego „Ocalić okruchy historii. Młodzież buduje muzea", za pracę zatytułowaną „Golgota Narodu Polskiego" .

8. Sławomir Bulanda uczeń gimnazjum został finalistą etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego konkursu historycznego „Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914-1989" - „Spadkobiercy wojny".

9. Natalia Lupa uczennica szkoły podstawowej została finalistką etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego konkursu historycznego „Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914-1989" - „O szkole podczas wojny".

10. Łukasz Olszewski, Anna Górka – uczniowie gimnazjum – zostali finalistami etapu wojewódzkiego konkursu historycznego „Mój region na tle historii najnowszej"- „Gehenna limanowskich Żydów".

11. Wyróżnienie dla szkoły za montaż muzyczno-słowny w Małopolskim konkursie historycznym ogłoszonym przez eurodeputowanego Pawła Kowala zatytułowany „Katyń. Pamiętamy. Małopolska"- „Katyń - Golgotą Wschodu" oraz wyróżnienie dla Łukasza Olszewskiego za pracę plastyczną pt. „Katyński las".

12. Udział w ogólnopolskiej Młodzieżowej Akcji Obywatelskiej „20 lat wspólnie"- NASZE MAŁE OJCZYZNY - nasze miejsca na ziemi".

Kazimiera Biernat angażuje się w wiele działań na rzecz społeczności lokalnej, podejmując się realizacji wielu projektów edukacyjnych. Na podkreślenie zasługuje opracowanie przez nauczycielkę projektu pt. „ Wehikułem czasu do średniowiecznego Krakowa" w ramach programu „ Nasz region nasza tożsamość" .

Jako wychowawczyni organizuje dla młodzieży gimnazjalnej wycieczki krajoznawczo – turystyczne o różnorodnej tematyce, pełniąc funkcję kierownika wycieczki i opiekuna. Były to wycieczki do Pszczyny, Oświęcimia, Chorzowa, Krakowa, Lichenia. Na szczególne podkreślenie zasługuje zorganizowanie w 2011r. trzydniowej wycieczki po Dolnym Śląsku, Górach Stołowych i do Wrocławia.

Wielkim sukcesem zakończyły się starania Kazimiery Biernat o zorganizowanie „Zielonej szkoły". Taki projekt w Zespole Szkół w Mordarce został zrealizowany po raz pierwszy. Kazimiera Biernat opracowała program „zielonej szkoły", niezbędne regulaminy, dokonała rezerwacji miejsca pobytu i zaplanowała atrakcje turystyczne. Pozwoliło to zminimalizować koszty wyjazdu, a dzięki jej staraniom pozyskano także środki finansowe od sponsorów. Zmniejszyło to nie tylko koszt pobytu wszystkich uczestników, ale pozwoliło pokryć całkowity koszt wyjazdu kilku uczniom z najuboższych, wielodzietnych rodzin.

Gratulujemy Pani Kazimierze odniesionych sukcesów i życzymy kolejnych.

Nagrodę Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymała Kazimiera Biernat – nauczyciel

Gratulujemy Pani Kazimierze odniesionych sukcesów i życzymy kolejnych.