Kolędowano w Starej Wsi

12.01.2014
IMG 7642

Dnia 12 stycznia 2014 r. w Starej Wsi odbył się XVIII Gminny Przegląd Grup Kolędniczych Gminy Limanowa. Podczas Przeglądu prezentowało się 17 grup kolędniczych - 9 grup dziecięcych, 4 młodzieżowe i 4 dorosłe. Występy kolędników oglądało liczne grono mieszkańców gminy Limanowa oraz zaproszeni goście. Grupy oceniała Komisja Artystyczna w składzie Magdalena Kroh – etnograf oraz Jadwiga Adamczyk – muzyk i Zofia Skwarło – regionalista z Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół" w Nowym Sączu, która przyznała :
w kat. dziecięcej
- „Z Gwiazdą" ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siekierczynie
- „Z Szopką" z Zespołu Regionalnego „Mali Męcinianie" z Męciny

II miejsce grupie kolędniczej „Z Gwiazdą" z Wiejskiego Domu Kultury w Starej Wsi
i cztery równorzędne III miejsca grupom kolędniczym:
- „Z Szopką" ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Siekierczynie
- „Z Gwiazdą" z Zespołu szkół w Mordarce
- „Z Gwiazdą" z Wiejskiego Klubu Kultury w Kisielówce
- „Z Gwiazdą" ze Szkoły Podstawowej w Wysokiem
Wyróżnienie otrzymała grupa kolędnicza z Golcowa – Starej Wsi. w kat. młodzieżowej
- „Z Turoniem" z Zespołu Regionalnego „Pasierbiocki" z Pasierbca
- „Herody" z Zespołu Regionalnego „Mali Męcinianie" z Męciny
II miejsce grupie kolędniczej „Trzej Królowie" z Wiejskiego Domu Kultury w Starej Wsi
oraz III miejsce grupie kolędniczej „Z Gwiazdą" z Zespołu Szkół nr 2 w Starej Wsi
w kat. dorosłej
- „Z Gwiazdą" z Koła Gospodyń Wiejskich w Pasierbcu
- „Z Herodem" z Koła Gospodyń Wiejskich w Makowicy
II miejsce grupie kolędniczej „Herody" rodziny Molów ze Starej Wsi
oraz miejsce III - grupie kolędniczej „Pasterze" z Zespołu Regionalnego „Pisarzowianie" z Pisarzowej
Grupy kolędnicze za zdobycie poszczególnych miejsc otrzymały nagrody pieniężne. Grupę kolędniczą „Z Gwiazdą" z Bałażówki nagrodzono za udział w konkursie.
Ponadto Komisja wydelegowała 6 grup na Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych w Lubomierzu. Są to grupy które zostały laureatami dwóch pierwszych miejsc w każdej z trzech kategorii gminnego konkursu.
W trakcie trwania Przeglądu gościnnie wystąpił 13-letni Mateusz Konrat - niewidomy chłopiec z Kisielówki, który grą na organach zachęcił zebranych do wspólnego kolędowania. Na zakończenie ze specjalnie przygotowanym programem kolędowym zaprezentowała się także grupa z Zespołu Szkół nr 2 w Starej Wsi.
Kolędnikom, którzy reprezentować będą gminę Limanowa na Przeglądzie Powiatowym życzymy powodzenia i kwalifikacji na dalsze eliminacje.

{gallery}14_01_13_2{/gallery}

IMG 7642

w kat. dziecięcej
- „Z Gwiazdą" ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siekierczynie