XXVIII sesja Rady Gminy Limanowa

30.12.2013
IMG 7153

W dniu 30 grudnia 2013 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Limanowa odbyła się XXVIII sesja Rady Gminy Limanowa. Posiedzenie rozpoczęło się niecodziennym akcentem - nawiązując do okresu świąteczno-noworocznego z pięknymi kolędami i pastorałkami wystąpił Zespół „Mali Męcinianie" z Męciny.

Następnie zgodnie z porządkiem obrad Wójt Gminy Limanowa – Władysław Pazdan przedstawił sprawozdanie z realizacji zadań w okresie międzysesyjnym. Kolejno radni podjęli uchwały w sprawie:
-  uchwalenia budżetu Gminy Limanowa na 2014 rok,
-  przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej Gminy Limanowa,
-  uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2014 rok,
-  przyjęcia na 2014 rok programu współpracy Gminy Limanowa z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami, prowadzącymi działalność pożytku publicznego na terenie Gminy Limanowa w zakresie odpowiadającym zadaniom Gminy Limanowa,
-  stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego Bronisława Krajewskiego,
-  wstępnej akceptacji projektu herbu, flagi, pieczęci i sztandaru Gminy Limanowa,
-  upoważnienia kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Limanowej do załatwiania indywidualnych spraw związanych z przyznawaniem zryczałtowanych dodatków energetycznych
-  zmian w budżecie Gminy Limanowa na 2013 r.,
-  zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Limanowa,
-  ustalenia wykazu wydatków budżetowych, które nie wygasają z upływem roku budżetowego 2013,
-  podwyższenia kryterium dochodowego uprawniającego do nieodpłatnej pomocy w zakresie dożywiania w latach 2014 – 2020.

Na zakończenie Wójt Gminy podziękował radnym za współpracę w mijającym roku, która przyczyniła się do realizacji wielu przedsięwzięć na terenie gminy. Ostatnia w tym roku sesja Rady Gminy była okazją do złożenia sobie nawzajem życzeń na nadchodzący Nowy Rok.

{gallery}13_12_31_1{/gallery}

IMG 7153