Strażacy OSP w Nowym Rybiu biorą udział w akcji pod hasłem "Podaruj życie innym"

17.12.2013
PC150082

Strażacy z OSP w Nowym Rybiu ratują życie nie tylko biorąc udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych i likwidacjii szkód klęsk żywiołowych. 15 grudnia 2013 roku po raz trzynasty w remizie OSP spotkali się honorowi dawcy krwi, aby podzielić się lekiem którego nie da się wyprodukować, a jest niezastąpiony czyli własną krwią.

Akcja pod hasłem "Podaruj życie innym" została zainicjowana przez jednego z członków zarządu, druha Marka Wąsowicza w 2011 roku. Spotkania odbywaja się systematycznie 4 razy w roku. Większosć dawców bierze udział w akcjii od początku. To nie tylko strażacy czynni ale również ich bliscy w tym panie. Do tej pory w remize oddano ponad 117 litrów krwi. 15 grudnia do oddania zakwalifikowały się 23 osoby. Jesteśmy dumni z tego że moglismy pomóc wielu chorym potrzebującym transfuzjii krwi. Mamy dawców posiadających rzadkie grupy krwi. Koordynatorem akcjii jest druh Sternal Krzysztof współpracujacy przy tym z druhnami z MDP w Nowym Rybiu, która liczy 47 członków.

Akcja będzie kontynuowana bowiem zdajemy sobie sprawę że na ten dar cały czas czekają chorzy. Nastepne spotkanie odbędzie się w marcu 2014 roku. Zapraszamy!! Wprzypadku zagrożenia zycia na strażaków z OSP w Nowym Rybiu zawsze można liczyć.

przygotował: Krzysztof Sternal.

{gallery}13_12_18_2{/gallery}