Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

„Link do przyszłości - Młodzi, Internet, Kariera” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi

12.12.2013

Dlatego też Firma Microsoft, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności oraz Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego powołała w ubiegłym roku „Link do przyszłości. Młodzi - Internet - Kariera”. Ogólnopolski projekt wspiera młodych ludzi z małych miejscowości w podejmowaniu świadomych wyborów zawodowych.

Projekt został objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

W ubiegłym roku w ramach pierwszej edycji projektu odbyło się 310 spotkań z młodymi i inspirującymi przedstawicielami zawodów, w których ważną rolę odgrywały nowe technologie. Wzięło w nich udział ponad 10 tys. uczestników szkół średnich i ostatnich klas gimnazjalnych. Projekt „Link do przyszłości” został doceniony przez Institute for Technological Studies (IPTS) - instytucje naukowo - badawcze Komisji Europejskiej. II edycja „Link do przyszłości” wystartowała 14 października w dniu inauguracji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. W ramach projektu planowanych jest 300 spotkań z młodymi profesjonalistami, w których udział weźmie ok. 10 tys. uczniów i studentów.

Jednym spośród tych organizatorów jest Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi, która zgłosiła swój udział w tym projekcie. W dniu 12 grudnia br. w Gminnej Bibliotece w Starej Wsi odbyło się pierwsze spotkanie dla uczniów klas Gimnazjum z Zespołu Szkół nr 1 w Starej Wsi, którzy przybyli z zastępcą dyrektora Ewa Matras. Przybyłych przywitał i spotkanie otworzył Jacenty Musiał - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi. Powiedział, że edukacja powinna być wpisana w politykę regionu, a wybór szkoły ma ogromny wpływ na przyszłość każdego człowieka.

Spotkanie prowadziła Urszula Kluz - Knopek, absolwentka informatyki i fotografii, graficzka komputerowa, projektantka grafiki, programistka, doktorantka. Prelegentka mówiła o swoich doświadczeniach zawodowych, pierwszych sukcesach i realizowanych pasjach w swoim życiu. Podkreślała, że nie ma zbędnych umiejętności, każdą można wykorzystać w karierze zawodowej. Pomimo młodego wieku, od 6 lat prowadzi własną firmę. Ukończyła 3 kierunki studiów, a obecnie jest doktorantką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jak mówiła profesjonalistka, najlepiej zarabia najlepszy, dlatego warto być wybitnym specjalistą w swej dziedzinie.

Warsztaty wzbogacone były prezentacją mulitmedialną, którą prowadziły Maria Trzupek i Monika Bieda. Uczniowie brali żywy udział w zajęciach, uczestnicząc w konkursach i quizach edukacyjnych.

Podobnie było w Zespole Szkół w Starej Wsi II, gdzie odbyły się drugie warsztaty z cyklu „Link do przyszłości”. Dyrektor ZS w Starej Wsi Marek Twaróg w trakcie spotkania podkreślił potrzebę organizacji tego typu zajęć edukacyjnych dla dorastającej młodzieży, która stoi przed wyborem przyszłej ścieżki zawodowej. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach.

Oba spotkania przebiegały w miłej i ciepłej atmosferze. Biblioteka planuje kolejne spotkania młodymi profesjonalistami w ramach akcji „Link do przyszłości”, które będą organizowane w pozostałych filiach bibliotecznych w przyszłym roku.

Dlatego też Firma Microsoft, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności oraz Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego powołała w ubiegłym roku „Link do przyszłości. Młodzi - Internet - Kariera”. Ogólnopolski projekt wspiera młodych ludzi z małych miejscowości w podejmowaniu świadomych wyborów zawodowych.

Projekt został objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

W ubiegłym roku w ramach pierwszej edycji projektu odbyło się 310 spotkań z młodymi i inspirującymi przedstawicielami zawodów, w których ważną rolę odgrywały nowe technologie. Wzięło w nich udział ponad 10 tys. uczestników szkół średnich i ostatnich klas gimnazjalnych. Projekt „Link do przyszłości” został doceniony przez Institute for Technological Studies (IPTS) - instytucje naukowo - badawcze Komisji Europejskiej. II edycja „Link do przyszłości” wystartowała 14 października w dniu inauguracji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. W ramach projektu planowanych jest 300 spotkań z młodymi profesjonalistami, w których udział weźmie ok. 10 tys. uczniów i studentów.

Jednym spośród tych organizatorów jest Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi, która zgłosiła swój udział w tym projekcie. W dniu 12 grudnia br. w Gminnej Bibliotece w Starej Wsi odbyło się pierwsze spotkanie dla uczniów klas Gimnazjum z Zespołu Szkół nr 1 w Starej Wsi, którzy przybyli z zastępcą dyrektora Ewa Matras. Przybyłych przywitał i spotkanie otworzył Jacenty Musiał - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi. Powiedział, że edukacja powinna być wpisana w politykę regionu, a wybór szkoły ma ogromny wpływ na przyszłość każdego człowieka.

Spotkanie prowadziła Urszula Kluz - Knopek, absolwentka informatyki i fotografii, graficzka komputerowa, projektantka grafiki, programistka, doktorantka. Prelegentka mówiła o swoich doświadczeniach zawodowych, pierwszych sukcesach i realizowanych pasjach w swoim życiu. Podkreślała, że nie ma zbędnych umiejętności, każdą można wykorzystać w karierze zawodowej. Pomimo młodego wieku, od 6 lat prowadzi własną firmę. Ukończyła 3 kierunki studiów, a obecnie jest doktorantką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jak mówiła profesjonalistka, najlepiej zarabia najlepszy, dlatego warto być wybitnym specjalistą w swej dziedzinie.

Warsztaty wzbogacone były prezentacją mulitmedialną, którą prowadziły Maria Trzupek i Monika Bieda. Uczniowie brali żywy udział w zajęciach, uczestnicząc w konkursach i quizach edukacyjnych.

Podobnie było w Zespole Szkół w Starej Wsi II, gdzie odbyły się drugie warsztaty z cyklu „Link do przyszłości”. Dyrektor ZS w Starej Wsi Marek Twaróg w trakcie spotkania podkreślił potrzebę organizacji tego typu zajęć edukacyjnych dla dorastającej młodzieży, która stoi przed wyborem przyszłej ścieżki zawodowej. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach.

Oba spotkania przebiegały w miłej i ciepłej atmosferze. Biblioteka planuje kolejne spotkania młodymi profesjonalistami w ramach akcji „Link do przyszłości”, które będą organizowane w pozostałych filiach bibliotecznych w przyszłym roku.Liczba wyświetleń: 1270
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne