Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Kowale z Pisarzowej na Jarmarku Kowalskim w Austrii

19.12.2013
13 12 20 2

W dniach 14-15 grudnia 2013 r. kowale - Władysław Raczek i jego brat Wojciech
z Pisarzowej wraz z tłumaczem - Janem Ranosz uczestniczyli w Bożonarodzeniowym Jarmarku Kowalskim - Kute Boże Narodzenie 2013, w miejscowości Ibbsitz w Austrii.

Ibbsitz to niewielka miejscowość (ok.3.800 mieszkańców), gdzie tradycje kowalskie sięgają XIII wieku. Organizowany od wielu lat Jarmark Bożonarodzeniowy jest tam jednym z ważniejszych wydarzeń w roku, na który zjeżdżają kowale z wielu krajów.


W tym roku wraz z kowalami z Pisarzowej w przedsięwzięciu uczestniczyli miłośnicy tego jakże oryginalnego fachu z Niemiec, Włoch, Ukrainy, Czech (młodzi adepci średnich szkół), Słowacji, Rosji oraz Austrii. Na rynku miasteczka prezentowany był bogaty asortyment wyrobów artystycznych i rzemieślniczych. Licznie zgromadzona publiczność na miejscu mogła podziwiać jak z kawałka metalu można "wyczarować" piękne przedmioty artystyczne.

Więcej na: Schmiedeweihnacht 2013, Ferrum Ybbsitz - Die Welt des Eisens, FeRRUM Ybbsitz, Kute Boże Narodzenie 2013.

{gallery}13_12_20_2{/gallery}

13 12 20 2

W dniach 14-15 grudnia 2013 r. kowale - Władysław Raczek i jego brat Wojciech
z Pisarzowej wraz z tłumaczem - Janem Ranosz uczestniczyli w Bożonarodzeniowym Jarmarku Kowalskim - Kute Boże Narodzenie 2013, w miejscowości Ibbsitz w Austrii.

Ibbsitz to niewielka miejscowość (ok.3.800 mieszkańców), gdzie tradycje kowalskie sięgają XIII wieku. Organizowany od wielu lat Jarmark Bożonarodzeniowy jest tam jednym z ważniejszych wydarzeń w roku, na który zjeżdżają kowale z wielu krajów.


W tym roku wraz z kowalami z Pisarzowej w przedsięwzięciu uczestniczyli miłośnicy tego jakże oryginalnego fachu z Niemiec, Włoch, Ukrainy, Czech (młodzi adepci średnich szkół), Słowacji, Rosji oraz Austrii. Na rynku miasteczka prezentowany był bogaty asortyment wyrobów artystycznych i rzemieślniczych. Licznie zgromadzona publiczność na miejscu mogła podziwiać jak z kawałka metalu można "wyczarować" piękne przedmioty artystyczne.

Więcej na: Schmiedeweihnacht 2013, Ferrum Ybbsitz - Die Welt des Eisens, FeRRUM Ybbsitz, Kute Boże Narodzenie 2013.

{gallery}13_12_20_2{/gallery}Liczba wyświetleń: 1460
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne