Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Konkurs „Odblask moim przyjacielem” rozstrzygnięty!

23.12.2013
13 12 24 2

Dnia 18 grudnia br. w Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Kaninie odbyło się rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego pt.: „Odblask moim przyjacielem”. Organizatorami była Szkoła Podstawowa wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Starej Wsi - Filią w Kaninie. Konkurs wpisywał się w akcję „Odblaskowa Szkoła”. Miał na celu promowanie idei wyposażania uczniów w elementy odblaskowe, propagowanie działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, podnoszenie poziomu wrażliwości społecznej i kształtowanie wśród najmłodszych bezpiecznych zachowań oraz promowanie idei bezpiecznego poruszania się po drogach, szczególnie wśród dzieci.


W rywalizacji, zorganizowanej w ramach „Odblaskowej Szkoły” wzięło udział 7 szkół z terenu gminy Limanowa”, były to: SP w Pisarzowej, SP w Siekierczynie I, SP w Męcinie II, SP w Pasierbcu, SP w Kłodnem, SP w Mordarce oraz SP w Kaninie. Wpłynęło łącznie 30 prac w dwóch kategoriach: kl I - III oraz kl. IV - VI. Na uroczyste ogłoszenie wyników do szkoły w Kaninie przyjechały wszystkie dzieci biorące udział w konkursie wraz z opiekunami i rodzicami. Na uroczystość przybyli również zaproszeni goście: Zastępca Wójta gminy Limanowa - pan Franciszek Bieda, Dyrektor Gminnego Zakładu Obsługi Szkół - pani Edyta Król, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi - Jacenty Musiał, Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego - pan Mieczysław Uryga, Sołtys wsi Kanina - pani Jadwiga Hebda, Anna Kwiatkowska z Rady Rodziców oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej w Kaninie. Na początku wszystkich obecnych przywitała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kaninie - pani Halina Śmierciak. Podziękowała za duże zainteresowanie ogłoszonym międzyszkolnym konkursem i pogratulowała wszystkim wspaniałych prac artystycznych. Następnie prowadzące spotkanie: pani Katarzyna Ziaja - nauczyciel przedszkola oraz pani Maria Trzupek - bibliotekarka z Kaniny, po przedstawieniu celu i głównych założeń konkursu ogłosiły wyniki. Powołana niezależna komisja w składzie: pani Rosiek Anna - plastyczka, pani Agnieszka Pałka - plastyczka oraz pani Agnieszka Leśniak - plastyczka, po burzliwej naradzie przyznała zwycięskie miejsca oraz wyróżnienia. W kategorii Kl. I- III laureatami zostały następujące osoby:

 • I miejsce - Woźniak Laura ze SP w Kłodnem;
 • II miejsce - Jawor Wanessa ze SP w Męcinie II;
 • III miejsce - Król Anna ze SP w Mordarce;

Wyróżnienia: Joniec Mateusz ze SP w Kaninie oraz Wojsław Julita ze SP w Pisarzowej;

W kategorii Kl. IV - VI:

 • I miejsce - Dudek Magdalena ze SP w Pasierbcu;
 • II miejsce - Odziomek Kamila ze SP w Siekierczynie I;
 • III miejsce - Pulit Dawid ze SP w Kłodnem.

Wyróżnienia: Pałka Joanna oraz Wątroba Gabriela ze SP w Pasierbcu.

Laureaci oraz wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe, słodycze oraz elementy odblaskowe.

Uroczystość urozmaicona była występami dzieci ze Szkoły Podstawowej. Przed publicznością zaprezentowały się uczniowie kl. „O”, kl. I oraz kl. VI. Program artystyczny był niezwykle bogaty, dzieci śpiewały piosenki o znakach drogowych i bezpieczeństwie na drodze. W zbliżający się czas Bożego Narodzenia wprowadziły zgromadzonych kolędami i piosenkami o świętach. Klasa „O” zaśpiewała piosenkę o choince, kl. I zaprezentowała pastorałkę: „Lecą aniołki”, natomiast klasa VI wykonała kolędę na fletach przy akompaniamencie akordeonu. Dominika Sławek z kl. V zachwyciła grą na skrzypcach fragmentu utworu znanego kompozytora. Następnie Samorząd Uczniowski złożył życzenia świąteczne i wręczył gościom stroiki bożonarodzeniowe. Na zakończenie głos zabrali przybyli goście, którzy podziękowali za organizację konkursu o tak ważnej tematyce jak bezpieczeństwo dzieci na drodze oraz życzyli wszystkim Wesołych Świat. Uroczystość przebiegała w niezwykle miłej i ciepłej atmosferze, pogodny i świąteczny nastrój udzielał się wszystkim zebranym.

Organizatorzy serdecznie gratulują laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu za piękne prace na bardzo wysokim poziomie. Gratulacje i podziękowania należą się również rodzicom, nauczycielom oraz opiekunom za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie prac konkursowych. Dziękujemy również wszystkim za pomoc w realizacji konkursu oraz nauczycielom ze szkoły w Kaninie za przygotowanie z dziećmi pięknych występów artystycznych, które wzbogaciły spotkanie i nadały mu rodzinnego i ciepłego klimatu.

{gallery}13_12_24_2{/gallery}

13 12 24 2

Dnia 18 grudnia br. w Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Kaninie odbyło się rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego pt.: „Odblask moim przyjacielem”. Organizatorami była Szkoła Podstawowa wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Starej Wsi - Filią w Kaninie. Konkurs wpisywał się w akcję „Odblaskowa Szkoła”. Miał na celu promowanie idei wyposażania uczniów w elementy odblaskowe, propagowanie działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, podnoszenie poziomu wrażliwości społecznej i kształtowanie wśród najmłodszych bezpiecznych zachowań oraz promowanie idei bezpiecznego poruszania się po drogach, szczególnie wśród dzieci.


W rywalizacji, zorganizowanej w ramach „Odblaskowej Szkoły” wzięło udział 7 szkół z terenu gminy Limanowa”, były to: SP w Pisarzowej, SP w Siekierczynie I, SP w Męcinie II, SP w Pasierbcu, SP w Kłodnem, SP w Mordarce oraz SP w Kaninie. Wpłynęło łącznie 30 prac w dwóch kategoriach: kl I - III oraz kl. IV - VI. Na uroczyste ogłoszenie wyników do szkoły w Kaninie przyjechały wszystkie dzieci biorące udział w konkursie wraz z opiekunami i rodzicami. Na uroczystość przybyli również zaproszeni goście: Zastępca Wójta gminy Limanowa - pan Franciszek Bieda, Dyrektor Gminnego Zakładu Obsługi Szkół - pani Edyta Król, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi - Jacenty Musiał, Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego - pan Mieczysław Uryga, Sołtys wsi Kanina - pani Jadwiga Hebda, Anna Kwiatkowska z Rady Rodziców oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej w Kaninie. Na początku wszystkich obecnych przywitała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kaninie - pani Halina Śmierciak. Podziękowała za duże zainteresowanie ogłoszonym międzyszkolnym konkursem i pogratulowała wszystkim wspaniałych prac artystycznych. Następnie prowadzące spotkanie: pani Katarzyna Ziaja - nauczyciel przedszkola oraz pani Maria Trzupek - bibliotekarka z Kaniny, po przedstawieniu celu i głównych założeń konkursu ogłosiły wyniki. Powołana niezależna komisja w składzie: pani Rosiek Anna - plastyczka, pani Agnieszka Pałka - plastyczka oraz pani Agnieszka Leśniak - plastyczka, po burzliwej naradzie przyznała zwycięskie miejsca oraz wyróżnienia. W kategorii Kl. I- III laureatami zostały następujące osoby:

 • I miejsce - Woźniak Laura ze SP w Kłodnem;
 • II miejsce - Jawor Wanessa ze SP w Męcinie II;
 • III miejsce - Król Anna ze SP w Mordarce;

Wyróżnienia: Joniec Mateusz ze SP w Kaninie oraz Wojsław Julita ze SP w Pisarzowej;

W kategorii Kl. IV - VI:

 • I miejsce - Dudek Magdalena ze SP w Pasierbcu;
 • II miejsce - Odziomek Kamila ze SP w Siekierczynie I;
 • III miejsce - Pulit Dawid ze SP w Kłodnem.

Wyróżnienia: Pałka Joanna oraz Wątroba Gabriela ze SP w Pasierbcu.

Laureaci oraz wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe, słodycze oraz elementy odblaskowe.

Uroczystość urozmaicona była występami dzieci ze Szkoły Podstawowej. Przed publicznością zaprezentowały się uczniowie kl. „O”, kl. I oraz kl. VI. Program artystyczny był niezwykle bogaty, dzieci śpiewały piosenki o znakach drogowych i bezpieczeństwie na drodze. W zbliżający się czas Bożego Narodzenia wprowadziły zgromadzonych kolędami i piosenkami o świętach. Klasa „O” zaśpiewała piosenkę o choince, kl. I zaprezentowała pastorałkę: „Lecą aniołki”, natomiast klasa VI wykonała kolędę na fletach przy akompaniamencie akordeonu. Dominika Sławek z kl. V zachwyciła grą na skrzypcach fragmentu utworu znanego kompozytora. Następnie Samorząd Uczniowski złożył życzenia świąteczne i wręczył gościom stroiki bożonarodzeniowe. Na zakończenie głos zabrali przybyli goście, którzy podziękowali za organizację konkursu o tak ważnej tematyce jak bezpieczeństwo dzieci na drodze oraz życzyli wszystkim Wesołych Świat. Uroczystość przebiegała w niezwykle miłej i ciepłej atmosferze, pogodny i świąteczny nastrój udzielał się wszystkim zebranym.

Organizatorzy serdecznie gratulują laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu za piękne prace na bardzo wysokim poziomie. Gratulacje i podziękowania należą się również rodzicom, nauczycielom oraz opiekunom za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie prac konkursowych. Dziękujemy również wszystkim za pomoc w realizacji konkursu oraz nauczycielom ze szkoły w Kaninie za przygotowanie z dziećmi pięknych występów artystycznych, które wzbogaciły spotkanie i nadały mu rodzinnego i ciepłego klimatu.

{gallery}13_12_24_2{/gallery}Liczba wyświetleń: 1500
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne