Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Czytanie ze Św. Mikołajem w Bibliotece w Starej Wsi

09.12.2013
13 12 10 1

Dnia 6 grudnia, zgodnie z mikołajkową tradycją, do Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi zawitał Św. Mikołaj. Wszystkich przybyłych witał Dyrektor Biblioteki Jacenty Musiał oraz bibliotekarka – Lidia Piegza.

Spotkanie miało na celu promocję czytelnictwa i popularyzację słowa pisanego, dlatego licznie zgromadzone dzieci wraz z mamami słuchały wierszy o Mikołaju, świątecznych bajek oraz poznały historię świętego biskupa z Miry.

Dla najmłodszych przygotowano również zagadki i zgaduj – zgadule związane z okresem bożonarodzeniowym i zimą, które prowadziła Maria Trzupek. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawach i dużym zainteresowaniem słuchały czytanych powiastek.


Spotkanie było znakomitą okazją do zapoznania się ze świąteczną literaturą dla dzieci i zachętą młodych użytkowników biblioteki do odwiedzin i wypożyczania książeczek. Wszystkie dzieci obiecały Świętemu, że będą odwiedzać książnicę i korzystać z jej zbiorów.

Przedsięwzięcie kulturalne, nawiązując do staropolskiej tradycji mikołajkowej miało na celu zwrócenie uwagi na potrzebę czytania. Na zakończenie chętne dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem.

Spotkanie przebiegało w niezwykle miłej, rodzinnej, uroczystej atmosferze i z pewnością pozostanie na długo w pamięci małych czytelników naszej biblioteki.

Maria Trzupek

 

13 12 10 1

Dnia 6 grudnia, zgodnie z mikołajkową tradycją, do Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi zawitał Św. Mikołaj. Wszystkich przybyłych witał Dyrektor Biblioteki Jacenty Musiał oraz bibliotekarka – Lidia Piegza.

Spotkanie miało na celu promocję czytelnictwa i popularyzację słowa pisanego, dlatego licznie zgromadzone dzieci wraz z mamami słuchały wierszy o Mikołaju, świątecznych bajek oraz poznały historię świętego biskupa z Miry.

Dla najmłodszych przygotowano również zagadki i zgaduj – zgadule związane z okresem bożonarodzeniowym i zimą, które prowadziła Maria Trzupek. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawach i dużym zainteresowaniem słuchały czytanych powiastek.


Spotkanie było znakomitą okazją do zapoznania się ze świąteczną literaturą dla dzieci i zachętą młodych użytkowników biblioteki do odwiedzin i wypożyczania książeczek. Wszystkie dzieci obiecały Świętemu, że będą odwiedzać książnicę i korzystać z jej zbiorów.

Przedsięwzięcie kulturalne, nawiązując do staropolskiej tradycji mikołajkowej miało na celu zwrócenie uwagi na potrzebę czytania. Na zakończenie chętne dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem.

Spotkanie przebiegało w niezwykle miłej, rodzinnej, uroczystej atmosferze i z pewnością pozostanie na długo w pamięci małych czytelników naszej biblioteki.

Maria Trzupek

 Liczba wyświetleń: 1819
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne