Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Choinka z bożonarodzeniowymi ozdobami w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi

23.12.2013
13 12 24 3

Dnia 19 grudnia br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego pt.: „Bożonarodzeniowe Ozdóbki Choinkowe”. Konkurs był adresowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów, czytelników gminnych bibliotek publicznych oraz wiejskich domów kultury. Gminna Biblioteka w trosce o kultywowanie tradycji i obrzędowości związanych ze Świętami Bożego Narodzenia co roku organizuje różne przedsięwzięcia kulturalne, adresowane do mieszkańców naszej gminy, które mają na celu kultywowanie tradycji w naszym regionie, pobudzenie inwencji twórczej i rozwijanie wyobraźni, zwrócenie uwagi na zachowanie powrotu do korzeni naszej narodowej tożsamości.


Tym razem zdecydowaliśmy się ogłosić konkurs plastyczny o tematyce „Bożonarodzeniowe Ozdóbki Choinkowe”. Prace mogły być wykonane w dowolnej technice plastycznej. Powinny spełniać przyjęte kryteria tradycyjnej ozdoby choinkowej nawiązującej do staropolskiej tradycji naszego regionu. Zgodnie z regulaminem wszystkie prace powinny być wykonane z materiałów, które były w przeszłości dostępne, np. papier, bibuła, słoma, siano itp. Konkurs był przeprowadzony w trzech kategoriach: kat. I: kl. I - III, kat. II: kl. IV - VI, kat. III: I - III Gimnazjum. Komisja konkursowa w składzie: Jolanta Cabała Biedroń - znana artystka gminy Limanowa, Agnieszka Pałka - nauczyciel plastyki, Wiesław Mamak - nauczyciel plastyki, dokonała oceny prac i wytypowała laureatów. Jury miało nie lada problem, jak wśród 49 prac wyłonić najlepsze. Komisja brała przede wszystkim pod uwagę:

 • nawiązanie do tradycji i naszego regionu;
 • estetykę wykonania;
 • pomysłowość i oryginalność.

W poszczególnych kategoriach wyróżnienia otrzymali:

W kategorii I:

 • Alicja Myszka ze Szkoły Podstawowej w Rupniowie;
 • Mateusz Pietrucha z ZS nr 2 w Starej Wsi;
 • Mateusz Sajak ze SP w Starym Rybiu.

W kategorii II:

 • Jakub Król ze SP nr 2 w Siekierczynie;
 • Justyna Oleksy z ZS nr 1 w Męcinie;
 • Anna Hybel z Biblioteki w Siekierczynie.

W kategorii III:

 • Ewelina Biernat z Biblioteki w Starej Wsi;
 • Katarzyna Wiewióra z ZS nr 1 w Męcinie;
 • Justyna Duda z ZS nr 1 w Starej Wsi.

Dodatkowo nagrodzono pracę zbiorową grupy uczniów ze SP nr 2 w Męcinie, działającą pod opieką pani Stanisławy Oleksy z KGW w Męcinie oraz prace najmłodszych uczestników konkursu: Alicji Mordarskiej z Biblioteki w Starej Wsi oraz Mai Szyrszeń z WDK w Starej Wsi. Z wykonanych prac udekorowana została pięknie choinka, która znajduje się w Bibliotece Publicznej w Starej Wsi.

Wręczenia nagród dokonał Franciszek Bieda - Wice Wójt gminy Limanowa, Jacenty Musiał - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi, Agnieszka Pałka - przewodnicząca Komisji Konkursowej. Leszek Leśnik - Kierownik Ośrodka Postępu Rolniczego w Limanowej mówił o potrzebie współpracy i organizacji tego typu konkursów, które mają duże znaczenie w przekazywaniu staropolskich tradycji ludowych i obrzędów. Wspaniałą atmosferę w okres w okres „Godnych” Świąt wprowadziła Stanisława Oleksy - znana artystka z Męciny, która opowiedziała bardzo barwnie i ciekawie o ceremonii związanej z przygotowaniem i przebiegiem Świąt Bożego Narodzenia w naszym regionie. Nie zabrakło również śpiewu wspólnych kolęd i staropolskich pastorałek.

Na zakończenie Franciszek Bieda - Zastępca Wójta gminy Limanowa, złożył wszystkim uczestnikom i opiekunom najserdeczniejsze życzenia na nadchodzące święta. Na pamiątkę, wszyscy obecni na uroczystym rozstrzygnięciu konkursu, zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie pod pięknie udekorowaną choinką.

J. M.

{gallery}13_12_24_3{/gallery}

13 12 24 3

Dnia 19 grudnia br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego pt.: „Bożonarodzeniowe Ozdóbki Choinkowe”. Konkurs był adresowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów, czytelników gminnych bibliotek publicznych oraz wiejskich domów kultury. Gminna Biblioteka w trosce o kultywowanie tradycji i obrzędowości związanych ze Świętami Bożego Narodzenia co roku organizuje różne przedsięwzięcia kulturalne, adresowane do mieszkańców naszej gminy, które mają na celu kultywowanie tradycji w naszym regionie, pobudzenie inwencji twórczej i rozwijanie wyobraźni, zwrócenie uwagi na zachowanie powrotu do korzeni naszej narodowej tożsamości.


Tym razem zdecydowaliśmy się ogłosić konkurs plastyczny o tematyce „Bożonarodzeniowe Ozdóbki Choinkowe”. Prace mogły być wykonane w dowolnej technice plastycznej. Powinny spełniać przyjęte kryteria tradycyjnej ozdoby choinkowej nawiązującej do staropolskiej tradycji naszego regionu. Zgodnie z regulaminem wszystkie prace powinny być wykonane z materiałów, które były w przeszłości dostępne, np. papier, bibuła, słoma, siano itp. Konkurs był przeprowadzony w trzech kategoriach: kat. I: kl. I - III, kat. II: kl. IV - VI, kat. III: I - III Gimnazjum. Komisja konkursowa w składzie: Jolanta Cabała Biedroń - znana artystka gminy Limanowa, Agnieszka Pałka - nauczyciel plastyki, Wiesław Mamak - nauczyciel plastyki, dokonała oceny prac i wytypowała laureatów. Jury miało nie lada problem, jak wśród 49 prac wyłonić najlepsze. Komisja brała przede wszystkim pod uwagę:

 • nawiązanie do tradycji i naszego regionu;
 • estetykę wykonania;
 • pomysłowość i oryginalność.

W poszczególnych kategoriach wyróżnienia otrzymali:

W kategorii I:

 • Alicja Myszka ze Szkoły Podstawowej w Rupniowie;
 • Mateusz Pietrucha z ZS nr 2 w Starej Wsi;
 • Mateusz Sajak ze SP w Starym Rybiu.

W kategorii II:

 • Jakub Król ze SP nr 2 w Siekierczynie;
 • Justyna Oleksy z ZS nr 1 w Męcinie;
 • Anna Hybel z Biblioteki w Siekierczynie.

W kategorii III:

 • Ewelina Biernat z Biblioteki w Starej Wsi;
 • Katarzyna Wiewióra z ZS nr 1 w Męcinie;
 • Justyna Duda z ZS nr 1 w Starej Wsi.

Dodatkowo nagrodzono pracę zbiorową grupy uczniów ze SP nr 2 w Męcinie, działającą pod opieką pani Stanisławy Oleksy z KGW w Męcinie oraz prace najmłodszych uczestników konkursu: Alicji Mordarskiej z Biblioteki w Starej Wsi oraz Mai Szyrszeń z WDK w Starej Wsi. Z wykonanych prac udekorowana została pięknie choinka, która znajduje się w Bibliotece Publicznej w Starej Wsi.

Wręczenia nagród dokonał Franciszek Bieda - Wice Wójt gminy Limanowa, Jacenty Musiał - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi, Agnieszka Pałka - przewodnicząca Komisji Konkursowej. Leszek Leśnik - Kierownik Ośrodka Postępu Rolniczego w Limanowej mówił o potrzebie współpracy i organizacji tego typu konkursów, które mają duże znaczenie w przekazywaniu staropolskich tradycji ludowych i obrzędów. Wspaniałą atmosferę w okres w okres „Godnych” Świąt wprowadziła Stanisława Oleksy - znana artystka z Męciny, która opowiedziała bardzo barwnie i ciekawie o ceremonii związanej z przygotowaniem i przebiegiem Świąt Bożego Narodzenia w naszym regionie. Nie zabrakło również śpiewu wspólnych kolęd i staropolskich pastorałek.

Na zakończenie Franciszek Bieda - Zastępca Wójta gminy Limanowa, złożył wszystkim uczestnikom i opiekunom najserdeczniejsze życzenia na nadchodzące święta. Na pamiątkę, wszyscy obecni na uroczystym rozstrzygnięciu konkursu, zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie pod pięknie udekorowaną choinką.

J. M.

{gallery}13_12_24_3{/gallery}Liczba wyświetleń: 1639
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne