Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Sukcesy Gminnych artystów na „Limanowskiej Słazie"

11.11.2013

Wysokie miejsca udało się zająć artystom z naszej gminy podczas XXXIX Festiwalu Folklorystycznego Limanowska Słaza 2013. Festiwal w dn. 7 - 10 listopada odbywał się w Limanowskim Domu Kultury.

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu na deskach LDK wystąpiło 580 osób, spośród których liczne grono stanowili artyści z gminy Limanowa. Występy grup oraz poszczególnych osób oceniała Komisja konkursowa w składzie: Aleksandra Szurmiak-Bogucka (etnomuzykolog), Michalina Wojtas (choreograf), Benedykt Kafel (etnograf) i Artur Czesak (dialektolog).


Wiele nagród i wyróżnień powędrowało do naszych gminnych artystów:
- w kat. dorosłych zespołów regionalnych - I miejsce zajął Zespół „Spod Kicek" z Mordarki
- w kat. młodzieżowych zespołów regionalnych - II miejsce zajął Zespół „Mali Męcinianie" z Męciny
- w kat. grup obrzędowych - III miejsce zajęło KGW Makowica
-w kat. dorośli instrumentaliści ludowi, a grupie gry na heligonkach - II miejsce zajął Józef Tokarczyk z Mordarki
- w kat. dorośli śpiew solowy – trzy równorzędne II miejsca zajęły: Magdalena Dudek z Makowicy, Antonina Lubera z Pisarzowej i Maria Franczak ze Starej Wsi, natomiast wyróżnienie - Rozalia Ciuła z Pisarzowej
- w kat. młodzieżowych grup śpiewaczych - II miejsce zajęli „Mali Męcinianie" z Męciny
- w kat. dorośli gawędziarze – I miejsce zajęła Maria Franczak ze Starej Wsi, a III miejsce – Stanisław Ptaszek z Pasierbca
- w kat. młodzieżowej gawędziarze – III miejsce zajęła Angelika Hec z Męciny

Nagrodzonym grupom i indywidualnym twórcom gratulujemy udanych występów i życzymy kolejnych sukcesów.

Wysokie miejsca udało się zająć artystom z naszej gminy podczas XXXIX Festiwalu Folklorystycznego Limanowska Słaza 2013. Festiwal w dn. 7 - 10 listopada odbywał się w Limanowskim Domu Kultury.

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu na deskach LDK wystąpiło 580 osób, spośród których liczne grono stanowili artyści z gminy Limanowa. Występy grup oraz poszczególnych osób oceniała Komisja konkursowa w składzie: Aleksandra Szurmiak-Bogucka (etnomuzykolog), Michalina Wojtas (choreograf), Benedykt Kafel (etnograf) i Artur Czesak (dialektolog).


Wiele nagród i wyróżnień powędrowało do naszych gminnych artystów:
- w kat. dorosłych zespołów regionalnych - I miejsce zajął Zespół „Spod Kicek" z Mordarki
- w kat. młodzieżowych zespołów regionalnych - II miejsce zajął Zespół „Mali Męcinianie" z Męciny
- w kat. grup obrzędowych - III miejsce zajęło KGW Makowica
-w kat. dorośli instrumentaliści ludowi, a grupie gry na heligonkach - II miejsce zajął Józef Tokarczyk z Mordarki
- w kat. dorośli śpiew solowy – trzy równorzędne II miejsca zajęły: Magdalena Dudek z Makowicy, Antonina Lubera z Pisarzowej i Maria Franczak ze Starej Wsi, natomiast wyróżnienie - Rozalia Ciuła z Pisarzowej
- w kat. młodzieżowych grup śpiewaczych - II miejsce zajęli „Mali Męcinianie" z Męciny
- w kat. dorośli gawędziarze – I miejsce zajęła Maria Franczak ze Starej Wsi, a III miejsce – Stanisław Ptaszek z Pasierbca
- w kat. młodzieżowej gawędziarze – III miejsce zajęła Angelika Hec z Męciny

Nagrodzonym grupom i indywidualnym twórcom gratulujemy udanych występów i życzymy kolejnych sukcesów.



Liczba wyświetleń: 1461
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne