„STAROWIEJSKA SZKOŁA ZDROWIA CI DODA”

12.11.2013
danone podziel sie posilkiem

Zespół Szkół im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi II został laureatem IX edycji Programu Dożywiania – Danone Podziel się Posiłkiem, którego celem jest przyczynienie się do wyeliminowania zjawiska niedożywienia dzieci w Polsce oraz edukacja prozdrowotna. Cel ten realizowany jest poprzez dofinansowanie lokalnych działań, które wpływają na zmniejszenie niedożywienia dzieci i młodzieży. Spośród 206 złożonych projektów Kapituła Programu wyłoniła 32 zwycięskie organizacje z całej Polski (organizacje pozarządowe, szkoły, świetlice, przedszkola, szkoły itp.). Nasza szkoła otrzymała grant w wysokości 7000 zł jako jedna z trzech w województwie małopolskim.

Zwycięski projekt o nazwie „Starowiejska szkoła zdrowia ci doda" realizowany jest od 1 listopada 2013 i potrwa do 28 lutego 2014 r. W ramach programu wydawane są pełnowartościowe posiłki dzieciom oraz prowadzone są różnorodne akcje edukacyjne na temat dobrych nawyków żywieniowych.

Małgorzata Opiela

danone podziel sie posilkiem