Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Podsumowanie sezonu A i B klasy

03.11.2013

Dobiegła końca runda jesienna sezonu piłkarskiego 2013/2014 w podokręgu limanowskim. Piłkarze chwilowo zawiesili buty na przysłowiowych kołkach, by móc zregenerować siły i solidnie przygotować się do rozgrywek rewanżowych. Wraz z rozpoczęciem rundy od 15 sierpnia w A klasie i od 25 sierpnia w B klasie niemal w każdą niedzielę wychodzili na boiska, aby rozegrać mecze o ważne dla nich punkty. Wciąż trwają zmagania w lidze okręgowej, gdzie drużyna z naszej gminy – LKS Olimpia Pisarzowa dzielnie walczy o punkty.A klasa


Do jesiennych rozgrywek w A klasie przystąpiło 12 drużyn, w tym trzy z naszej gminy. W czołówce wyjątkowo ciasno. Pierwsze miejsce w tabeli z łączną sumą punktów 28 zajmuje spadkowicz z ligi okręgowej – Dobrzanka Dobra, która na swoim koncie ma 9 zwycięstw, jeden remis i dwie przegrane. Na drugim miejscu z dokładnie taką samą liczbą punktów, jak i zwycięstw, remisów i przegranych znajduje się Płomień Limanowa, która przegrywa z Dobrzanką tylko różnicą bramek. Kolejną lokatę z 26 punktami zajmuje Laskovia Laskowa, która odniosła 8 zwycięstw, dwa remisy i dwie przegrane. Miejsce czwarte zajmuje drużyna AKS Ujanowice. Tutaj ma miejsce identyczna sytuacja. Statystyki równe z Laskową, różnica tylko w bramkach.

Najlepiej z naszych drużyn zaprezentował się Beniaminek ligi, LKS Mordarka trenowana przez Dawida Sułkowskiego. Drużynę tworzą młodzi lecz już doświadczeni zawodnicy, którzy mieli okazję grać w wyższej klasie rozgrywkowej. Pomimo trzech porażek na starcie, drużyna nie podłamała się. Pierwsze przełamanie nastąpiło w meczu z Zenit Kasinka Mała z wynikiem 3:2. Kolejny mecz to kolejna wygrana, tym razem z Zalesianką Zalesie i to aż 4:1. Gdy wydawało się, że piłkarze skoczyli na odpowiednie tory aby wspinać się w górę tabeli przytrafiła się kolejna wpadka z Płomieniem Limanowa, gdzie piłkarze przegrywają 3:0. Następne trzy mecze to pewne zwycięstwa i kolejne cenne punkty w tabeli. I tak z Gorcami Kamienica Mordarka wygrywa 4:1, z Krokusem Przyszowa 3:0, natomiast z Jaworzanką Jaworzna 2:0. Ostatnie dwie kolejki rundy jesiennej to dwie porażki – 4:2 ze Słomką Siekierczyna i 2:0 z Laskovią. 3 listopada został rozegrany zaległy mecz z LKS Rupniowem, który zakończył się remisem 4:4. W efekcie LKS Mordarka jesienną rundą kończy na miejscu 5, co można uznać za całkiem niezły wynik, chociaż strata do czołówki jest duża. Drużyna na dwanaście rozegranych spotkań zdobyła 16 punktów Pięć meczy wygrała, jeden zremisowała, a sześć przegrała. Zawodnicy zdobyli łącznie 26 bramek, a stracili 23.

Niewiele słabiej zaprezentowała sie drużyna LKS Rupniów , którą możemy określić mianem weterana limanowskiej A klasy, bowiem utrzymuje się już od kilku dobrych lat walcząc udanie o górną część tabeli. Ekipa Ryszarda Wrolskiego start sezonu rozpoczęła udanie od zwycięstwa ze Słomką Siekierczyna 3:2. Następne kolejki to dwie przegrane: z Krokusem Przyszowa 3:2 i z Laskovią 5:0 . Kolejny mecz to zwycięstwo nad Zenitem Kasinką Małą 3:2 . Późniejsze mecze to tak jak w przypadku drużyny LKS Mardarka brak stabilnej formy. W szóstej kolejce Rupniów remisuje na wyjeździe z Gorcami Kamienica 1:1. W kolejnym meczu drużyna pewnie wygrywa spotkanie z Jaworzanką Jaworzna wynikiem 3:0. Od ósmej kolejki drużyna z Rupniowa zalicza cztery porażki pod rząd w tym jedną bardzo srogą, bo aż 9:1 z Dobrzanką. Przełamanie następuje w ostatniej kolejce, która kończy się wygraną 4:1 ze Słomką. Zaległy Mecz z Mordarką, który rozegrany został w miniony weekend zakończył się Remisem 4:4. LKS Rupniów w dwunastu potyczkach ligowych zdobył 14 punktów zajmując przy tym 8 miejsce w tabeli. Złożyły się na to 4 zwycięstwa, 2 remisy i 6 przegranych. Piłkarze zdobyli 24 bramki, natomiast 36 stracili.

Niezbyt udaną rundę zaliczyła Słomka Siekierczyna – drużyna od roku 2010 utrzymuje się w A klasie. Niestety po jesiennej rundzie tego sezonu, prognozy dla Słomki nie wyglądają optymistycznie, bowiem zespół zajmuje ostatnią lokatę w tabeli. I tak drużyna zmagania rozpoczęła  od porażki z Rupniowem 3:2. Kolejny mecz to duże zaskoczenie bowiem piłkarze wygrywają z wysoko umiejscowioną Laskovią 3:2. Od trzeciej kolejki to pasmo niepowodzeń i same przegrane, w tym z Płomieniem Limanovia aż 7:0. .Dopiero w jedenastej kolejce drużyna niespodziewanie wygrywa u siebie z Mordarką 4:2. Niestety kolejka 12 to przegrana z Rupniowem 4:1 i kolejne stracone punkty. 3 listopada zespół skończył zmagania przegrywając mecz jak i całą rundę jesienną z Jaworzanką Jaworzna 2:0. W całej rundzie drużyna zdobyła zaledwie 6 oczek, na co złożyły się 2 zwycięstwa, 0 remisów i aż 10 porażek, tracąc przy tym 36 bramek, a zdobywając 13.

Końcowe zestawienie wyników A klasy:

 

Lp.

Nazwa drużyny

Mecze

Punkty

Zwycięstwa

Remisy

Porażki

1

Dobrzanka Dobra

12

28

9

1

2

2

Płomień Limanowa

12

28

9

1

2

3

Laskovia Laskowa

12

26

8

2

2

4

AKS Ujanowice

12

26

8

2

2

5

LKS Mordarka

12

16

5

1

6

6

Zalesianka Zalesie

12

16

5

1

6

7

Zenit Kasinka Mała

12

15

4

3

5

8

LKS Rupniów

12

14

4

2

6

9

Jaworzanka Jaworzna

12

14

4

2

6

10

Krokus Przyszowa

12

12

4

0

8

11

Gorce Kamienica

12

7

2

1

9

12

Słomka Siekierczyna

12

6

2

0

10

 

B klasa


Szybko minął sezon w limanowskiej B klasie. Do zmagań ligowych przystąpiło 9 drużyn, wśród których znalazły się dwie z naszej gminy.
Starówka Stara Wieś – drużyna od kilku lat występuje na arenie limanowskiej B klasy. Rundę jesienną Starówka rozpoczęła zwycięstwem 3:2 z Uranem Łukowicą. Kolejny mecz to wysoka przegrana 5:0 ze Stradomką Skrzydlna. Dwie następne kolejki to dwie wygrane: 3:2 z KS II Tymbarkiem i 3:2 z Nowym Rybiem. Piąta kolejka to znów przegrana z Orkanem Niedźwiedziem 4:3. Kolejne mecze to remis 3:3 z Ostrą Olszówka, przegrane z Witowem Mszaną Górna walkowerem i z Kasiną Wielką 4:2. Reasumując Starówka kończy rundę na miejscu 6 zdobywając 10 punktów w ośmiu meczach, gdzie 3 to wygrane, 1 remis i 4 porażki.

Rybie Nowe Rybie – jako debiutant swój pierwszy sezon nie może zaliczyć do zbyt udanych. Być może po czasie drużyna nabierze „mocy" jednak początki bywają trudne. Na osiem rozegranych meczy Piłkarze z Rybia ponieśli 7 porażek i tylko jedno zwycięstwo gdzie po wygranej 1:0 z Uranem Łukowica zdobyli swoje pierwsze historyczne punkty. Drużyna rundę kończy na ostatnim miejscu tracąc 24 bramki, a zdobywając 10.

Końcowe zestawienie wyników B klasy:

 

Lp.

Nazwa drużyny

Mecze

Punkty

Zwycięstwa

Remisy

Porażki

1

Witów Mszana Górna

8

19

6

1

1

2

Śnieżnica Kasina Wielka

8

18

5

3

0

3

Stradomka Skrzydlna

8

18

6

0

2

4

Orkan Niedźwiedź

8

16

5

1

2

5

KS II Tymbark

8

12

4

0

4

6

Starówka Stara Wieś

8

10

3

1

4

7

Uran Łukowica

8

4

1

1

6

8

Ostra Olszówka/ Raba Niżna

8

4

1

1

6

9

Rybie Nowe Rybie

8

3

1

0

7

 

W przerwie zimowej wszystkim naszym klubom życzymy  zregenerowania sił i dużo wytrwałości w czasie przygotowań do rundy wiosennej. Wierzymy w drzemiące potencjały drużyn, które z pewnością stać  na lepsze wyniki, co miejmy nadzieję przełoży się na grę w meczach rewanżowych.

Dobiegła końca runda jesienna sezonu piłkarskiego 2013/2014 w podokręgu limanowskim. Piłkarze chwilowo zawiesili buty na przysłowiowych kołkach, by móc zregenerować siły i solidnie przygotować się do rozgrywek rewanżowych. Wraz z rozpoczęciem rundy od 15 sierpnia w A klasie i od 25 sierpnia w B klasie niemal w każdą niedzielę wychodzili na boiska, aby rozegrać mecze o ważne dla nich punkty. Wciąż trwają zmagania w lidze okręgowej, gdzie drużyna z naszej gminy – LKS Olimpia Pisarzowa dzielnie walczy o punkty.A klasa


Do jesiennych rozgrywek w A klasie przystąpiło 12 drużyn, w tym trzy z naszej gminy. W czołówce wyjątkowo ciasno. Pierwsze miejsce w tabeli z łączną sumą punktów 28 zajmuje spadkowicz z ligi okręgowej – Dobrzanka Dobra, która na swoim koncie ma 9 zwycięstw, jeden remis i dwie przegrane. Na drugim miejscu z dokładnie taką samą liczbą punktów, jak i zwycięstw, remisów i przegranych znajduje się Płomień Limanowa, która przegrywa z Dobrzanką tylko różnicą bramek. Kolejną lokatę z 26 punktami zajmuje Laskovia Laskowa, która odniosła 8 zwycięstw, dwa remisy i dwie przegrane. Miejsce czwarte zajmuje drużyna AKS Ujanowice. Tutaj ma miejsce identyczna sytuacja. Statystyki równe z Laskową, różnica tylko w bramkach.

Najlepiej z naszych drużyn zaprezentował się Beniaminek ligi, LKS Mordarka trenowana przez Dawida Sułkowskiego. Drużynę tworzą młodzi lecz już doświadczeni zawodnicy, którzy mieli okazję grać w wyższej klasie rozgrywkowej. Pomimo trzech porażek na starcie, drużyna nie podłamała się. Pierwsze przełamanie nastąpiło w meczu z Zenit Kasinka Mała z wynikiem 3:2. Kolejny mecz to kolejna wygrana, tym razem z Zalesianką Zalesie i to aż 4:1. Gdy wydawało się, że piłkarze skoczyli na odpowiednie tory aby wspinać się w górę tabeli przytrafiła się kolejna wpadka z Płomieniem Limanowa, gdzie piłkarze przegrywają 3:0. Następne trzy mecze to pewne zwycięstwa i kolejne cenne punkty w tabeli. I tak z Gorcami Kamienica Mordarka wygrywa 4:1, z Krokusem Przyszowa 3:0, natomiast z Jaworzanką Jaworzna 2:0. Ostatnie dwie kolejki rundy jesiennej to dwie porażki – 4:2 ze Słomką Siekierczyna i 2:0 z Laskovią. 3 listopada został rozegrany zaległy mecz z LKS Rupniowem, który zakończył się remisem 4:4. W efekcie LKS Mordarka jesienną rundą kończy na miejscu 5, co można uznać za całkiem niezły wynik, chociaż strata do czołówki jest duża. Drużyna na dwanaście rozegranych spotkań zdobyła 16 punktów Pięć meczy wygrała, jeden zremisowała, a sześć przegrała. Zawodnicy zdobyli łącznie 26 bramek, a stracili 23.

Niewiele słabiej zaprezentowała sie drużyna LKS Rupniów , którą możemy określić mianem weterana limanowskiej A klasy, bowiem utrzymuje się już od kilku dobrych lat walcząc udanie o górną część tabeli. Ekipa Ryszarda Wrolskiego start sezonu rozpoczęła udanie od zwycięstwa ze Słomką Siekierczyna 3:2. Następne kolejki to dwie przegrane: z Krokusem Przyszowa 3:2 i z Laskovią 5:0 . Kolejny mecz to zwycięstwo nad Zenitem Kasinką Małą 3:2 . Późniejsze mecze to tak jak w przypadku drużyny LKS Mardarka brak stabilnej formy. W szóstej kolejce Rupniów remisuje na wyjeździe z Gorcami Kamienica 1:1. W kolejnym meczu drużyna pewnie wygrywa spotkanie z Jaworzanką Jaworzna wynikiem 3:0. Od ósmej kolejki drużyna z Rupniowa zalicza cztery porażki pod rząd w tym jedną bardzo srogą, bo aż 9:1 z Dobrzanką. Przełamanie następuje w ostatniej kolejce, która kończy się wygraną 4:1 ze Słomką. Zaległy Mecz z Mordarką, który rozegrany został w miniony weekend zakończył się Remisem 4:4. LKS Rupniów w dwunastu potyczkach ligowych zdobył 14 punktów zajmując przy tym 8 miejsce w tabeli. Złożyły się na to 4 zwycięstwa, 2 remisy i 6 przegranych. Piłkarze zdobyli 24 bramki, natomiast 36 stracili.

Niezbyt udaną rundę zaliczyła Słomka Siekierczyna – drużyna od roku 2010 utrzymuje się w A klasie. Niestety po jesiennej rundzie tego sezonu, prognozy dla Słomki nie wyglądają optymistycznie, bowiem zespół zajmuje ostatnią lokatę w tabeli. I tak drużyna zmagania rozpoczęła  od porażki z Rupniowem 3:2. Kolejny mecz to duże zaskoc

Liczba wyświetleń: 1927

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne