Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Obchody Święta Niepodległości w Pisarzowej

12.11.2013

Obchody Święta Niepodległości na stałe wpisały się w kalendarz imprez, obchodzonych w Pisarzowej.
Jak co roku początek uroczystości to Msza Święta za Ojczyznę, którą koncelebrowali Ksiądz Prałat Adam Gul i Ksiądz Proboszcz Andrzej Bąk. Po Mszy wszyscy zebrali się pod Pomnikiem Poległych na krótką modlitwę. Sekretarz Gminy Limanowa - Marek Ziaja i Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi - Jacenty Musiał złożyli kwiaty i zapalili znicze u stóp monumentu w hołdzie tym, którzy stracili życie w walce o wolność. Dalszą częścią uroczystości była wieczornica w Klubie Kultury.


Ta część to zawsze budujące przeżycie, szczególnie za sprawą samych mieszkańców, którzy w imponującej liczbie nie tylko wypełniają Klub, ale i czynnie uczestniczą w programie. To niezwykłe patrzeć na cztery pokolenia, skupione wokół tej samej sprawy, słuchać pieśni, którą śpiewają babcie i wnuki i czuć wtedy to, co kryje się w słowie: Ojczyzna, patriotyzm...

Na początek najmłodsi w ciepłym montażu słowno-muzycznym przekazali nam swoje pojmowanie miłości do Polski i w pełni zasłużyli na burzę braw, jaka zagrzmiała po występie. Po nich głos zabrała młodzież, która wystąpiła w scence teatralnej, związanej tematycznie z 11 listopada.

Było dla ducha, ale i dla ciała również: Panie z Koła Gospodyń Wiejskich uraczyły wszystkich pyszną, wojskową grochówką na wędzonce. O tym, że smakowała, najlepiej świadczyły liczne repety.

Kolejnym punktem programu była prezentacja multimedialna, przygotowana przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, działające przy pisarzowskiej parafii. Na zakończenie tradycyjne wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i żołnierskich, a że na sali siedziało kilkadziesiąt świetnych, mocnych głosów- efekt można sobie tylko wyobrazić. Gościem specjalnym był akordeonista i śpiewak, laureat tegorocznej „Limanowskiej Słazy" w kategorii solistów - Ignacy Tokarczyk, który wspierany przez głosy i gitary młodzieży z KSM „przykuł" do krzeseł widownię na dwie godziny.

Dziękujemy wszystkim za udział, z takimi uczestnikami nawet poważne z założenia Święto jest ciepłe i radosne.

Obchody Święta Niepodległości na stałe wpisały się w kalendarz imprez, obchodzonych w Pisarzowej.
Jak co roku początek uroczystości to Msza Święta za Ojczyznę, którą koncelebrowali Ksiądz Prałat Adam Gul i Ksiądz Proboszcz Andrzej Bąk. Po Mszy wszyscy zebrali się pod Pomnikiem Poległych na krótką modlitwę. Sekretarz Gminy Limanowa - Marek Ziaja i Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi - Jacenty Musiał złożyli kwiaty i zapalili znicze u stóp monumentu w hołdzie tym, którzy stracili życie w walce o wolność. Dalszą częścią uroczystości była wieczornica w Klubie Kultury.


Ta część to zawsze budujące przeżycie, szczególnie za sprawą samych mieszkańców, którzy w imponującej liczbie nie tylko wypełniają Klub, ale i czynnie uczestniczą w programie. To niezwykłe patrzeć na cztery pokolenia, skupione wokół tej samej sprawy, słuchać pieśni, którą śpiewają babcie i wnuki i czuć wtedy to, co kryje się w słowie: Ojczyzna, patriotyzm...

Na początek najmłodsi w ciepłym montażu słowno-muzycznym przekazali nam swoje pojmowanie miłości do Polski i w pełni zasłużyli na burzę braw, jaka zagrzmiała po występie. Po nich głos zabrała młodzież, która wystąpiła w scence teatralnej, związanej tematycznie z 11 listopada.

Było dla ducha, ale i dla ciała również: Panie z Koła Gospodyń Wiejskich uraczyły wszystkich pyszną, wojskową grochówką na wędzonce. O tym, że smakowała, najlepiej świadczyły liczne repety.

Kolejnym punktem programu była prezentacja multimedialna, przygotowana przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, działające przy pisarzowskiej parafii. Na zakończenie tradycyjne wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i żołnierskich, a że na sali siedziało kilkadziesiąt świetnych, mocnych głosów- efekt można sobie tylko wyobrazić. Gościem specjalnym był akordeonista i śpiewak, laureat tegorocznej „Limanowskiej Słazy" w kategorii solistów - Ignacy Tokarczyk, który wspierany przez głosy i gitary młodzieży z KSM „przykuł" do krzeseł widownię na dwie godziny.

Dziękujemy wszystkim za udział, z takimi uczestnikami nawet poważne z założenia Święto jest ciepłe i radosne.Liczba wyświetleń: 3399
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne