Gospodarka odpadami w Gminie Limanowa od 1 stycznia 2014r.

27.11.2013

1. Każdy właściciel nieruchomości, w terminie do 30 stycznia 2014 r., jest obowiązany złożyć do Wójta Gminy Limanowa deklarację o wysokości opłaty za wywóz odpadów komunalnych. W deklaracji właściciel nieruchomości:
1) wskazuje czy będzie segregował odpady czy też nie,
2) podaje liczbę osób zamieszkujących nieruchomość,
3) oblicza wysokość opłaty za wywóz śmieci.

2. Od 1 stycznia 2014 r. wysokość opłaty za wywóz odpadów komunalnych wynosi:
1) odpady segregowane – 4 zł miesięcznie od osoby zamieszkałej na terenie nieruchomości,
2) odpady niesegregowane – 6 zł miesięcznie od osoby zamieszkałej na terenie nieruchomości.

3. W razie niezłożenia deklaracji o wysokości opłaty za wywóz odpadów komunalnych albo uzasadnionych wątpliwości co do danych zawartych w deklaracji wójt określi, w drodze decyzji, wysokość tej opłaty, jak za odpady niesegregowane tj. – 6 zł miesięcznie od osoby zamieszkałej na terenie nieruchomości.

4. Właściciel nieruchomości, który wybierze, że:
1) będzie segregował odpady otrzyma: 5 worków białych na odpady segregowane na osobę na rok oraz kody kreskowe na te worki i 5 worków czarnych na osobę na rok, bez kodów kreskowych.
2) nie będzie segregował odpadów lub nie złoży deklaracji otrzyma 10 worków czarnych na osobę na rok, bez kodów kreskowych.

5. Sposób gromadzenia odpadów nie ulega zmianie:

• worek biały – odpady segregowane: papier, plastik, szkło – czyste suche
  • worek czarny – odpady niesegregowane: odpady pozostałe zmieszane.

6. Po wykorzystaniu wszystkich otrzymanych worków właściciel nieruchomości ma prawo wystawiać odpady w innych workach, przy czym na worki, w których znajdować się będą odpady segregowane zobowiązany jest nakleić kody kreskowe, które będzie mógł odebrać w Urzędzie Gminy – Wydział Gospodarki Komunalnej pok. 25, tel. 18 33 72 045.

7. Przykładowe wyliczenie opłaty

mt_nothumb

8. Odbiór odpadów komunalnych w workach odbywał się będzie, jak dotąd z wyznaczonych miejsc: pobocza dróg gminnych i wewnętrznych oraz zjazdów do nieruchomości dostępnych dla jednostki wywozowej, zgodnie z otrzymanym harmonogramem odbioru odpadów.

Załączniki:

Informacja dotycząca gospodarki odpadami komunalnymi w Gminie Limanowa od 1 stycznia 2014 r.

Terminy usuwania stałych odpadów komunalnych z terenu Gminy Limanowa w 2014 r.

Terminy usuwania stałych odpadów komunalnych dla osób prowadzących działalność gospodarczą z terenu Gminy Limanowa w 2014 r.

Wzór deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami na 2014 r.

1) wskazuje czy będzie segregował odpady czy też nie,
2) podaje liczbę osób zamieszkujących nieruchomość,
3) oblicza wysokość opłaty za wywóz śmieci.

2. Od 1 stycznia 2014 r. wysokość opłaty za wywóz odpadów komunalnych wynosi:

4. Właściciel nieruchomości, który wybierze, że:

5. Sposób gromadzenia odpadów nie ulega zmianie:

• worek biały – odpady segregowane: papier, plastik, szkło – czyste suche
  • worek czarny – odpady niesegregowane: odpady pozostałe zmieszane.

7. Przykładowe wyliczenie opłaty

mt_nothumb

Załączniki:

Terminy usuwania stałych odpadów komunalnych z terenu Gminy Limanowa w 2014 r.

Wzór deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami na 2014 r.