Sportowe Boisko w Młynnem uroczyście otwarte!

17.10.2013

Dnia 16 października w Młynnem odbyły się uroczystości związanie z poświeceniem rozbudowanego boiska wielofunkcyjnego o sztucznej nawierzchni. Inwestycja ta kosztowała 160 tysięcy złotych i została wykonana ze środków własnych gminy i dofinansowaniu w wysokości 52 700,00 zł przez Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej.

Przed poświęceniem odbyła się krótka akademia szkolna przygotowana przez najmłodszych mieszkańców Młynnego poświęcona rocznicy wyboru Polaka Karola Wojtyły na papieża. Poświęcenia boiska dokonał proboszcz Łososiny Górnej Stanisław Kowalik , któremu towarzyszył rektor kaplicy w Młynnem Stanisław Pietrzak.

Uroczystego przecięcia symbolicznej wstęgi dokonał Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej Edyta Król, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Młynnem Bożena Golonka, sołtys Młynnego Leszek Twaróg oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Aneta Matras.

Goście korzystając z nadarzającej się okazji postanowili sprawdzić swoje umiejętności futbolowe. Po sportowych zmaganiach Rada Rodziców serdecznie podziękowała nauczycielom szkoły za trud nauczania oraz winszowała samych pomyślności z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Gospodarze serdecznie podziękowali Wójtowi za realizacje tej inwestycji, która doskonale współgra z położonym obok placem zabaw.

Przypominamy że boisko zostało oddane już we wrześniu i cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców Młynnego. Prócz standardowych dyscyplin jedną z ulubionych młodzieży jest tenis ziemny którego gra jest umożliwiona dzięki przystosowanej na boisku siatce. Serdecznie zapraszamy do korzystania z obiektów.