Informacja o XXVII sesji rady Gminy Limanowa

30.10.2013

W dniu 29 października 2013 r. w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy Limanowa odbyła się XXVII sesja Rady Gminy Limanowa.

Na początku posiedzenia, uczestnicy sesji minutą ciszy uczcili pamięć Bronisława Krajewskiego - radnego Gminy Limanowa oraz Andrzeja Czachurskiego - byłego sołtysa wsi Sowliny.

Na wstępie, zgodnie z porządkiem obrad, Wójt Gminy przedstawił sprawozdanie z realizacji zadań w okresie międzysesyjnym. Następnie uczestnicy sesji wysłuchali informacji Wójta Gminy i Przewodniczącego Rady Gminy o stwierdzonych nieprawidłowościach w analizowanych oświadczeniach majątkowych radnych oraz pracowników Urzędu Gminy upoważnionych do wydawania decyzji i kierowników jednostek organizacyjnych gminy za 2012 r. Ponadto podczas sesji radni zapoznali się z informacją o realizacji zadań oświatowych Gminy Limanowa w roku szkolnym 2012/2013.

Podczas obrad, radni gminy uchwalili stawki podatku od nieruchomości na 2014 r., które nie uległy zmianie w stosunku do dotychczas obowiązujących. Podjęto także uchwałę w sprawie ustalenia wysokości stawek podatku od środków transportowych na terenie Gminy Limanowa. Dokonano drobnej zmiany stawek podatku od środków transportowych w porównaniu w obowiązującymi stawkami w 2013 r. Ponadto Rada Gminy podjęła uchwałę w sprawie przedłużenia czasu obowiązywania dotychczasowych taryf na zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków realizowane przez Urząd Gminy Limanowa. Przedmiotem obrad Rady Gminy było również podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały w sprawie wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty. Radni dokonali podwyżki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w 2014 r. z 5,00 zł do 6,00 zł miesięcznie od osoby zamieszkałej na terenie nieruchomości. Zaproponowano także, aby opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi segregowanymi wynosiła 4,00 zł od osoby miesięcznie - tj. wzrost o 0,50 zł w porównaniu z obowiązującymi stawkami.

W dalszej części posiedzenia radni gminy podjęli uchwały w sprawie:

• zmian w budżecie Gminy Limanowa na 2013 r.
  • zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Limanowa,
  • wyrażenia zgody na przedłużenie umów najmu lokali z ich dotychczasowym najemcą.
  • zmieniająca uchwałę w sprawie zarządzenia poboru podatków w drodze inkasa oraz wyznaczenia inkasentów, określenia wysokości wynagrodzenia za inkaso i terminu płatności dla inkasentów,
  • zarządzenia poboru opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w drodze inkasa, ustalenia inkasentów i wysokości wynagrodzenia za inkaso,
  • rozpatrzenia skargi Pana Antoniego Staszaka na działalność Wójta Gminy Limanowa,
  • udzielenia pomocy finansowej Miastu Limanowa na realizację projektu pn. "Poprawa warunków komunikacyjnych i bezpieczeństwa poprzez przebudowę skrzyżowania dróg gminnych: ul. Grunwaldzka, ul. Sikorskiego i ul. Czecha w Limanowej na rondo".

Mieszkańcy gminy mogą zapoznać się z podjętymi uchwałami Rady Gminy Limanowa w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Limanowa. Ponadto informacje o podjętych stawkach podatków i opłat lokalnych w 2014 r. zostaną zamieszczone w najbliższym wydaniu "Wiadomości Gminnych".

W dalszej części posiedzenia radni gminy podjęli uchwały w sprawie:

• zmian w budżecie Gminy Limanowa na 2013 r.
  • zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Limanowa,