Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Finał konkursu recytatorskiego "Julian Tuwim Czarodziej Słowa" w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi

03.10.2013

Dnia 3 października br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi odbył się finał gminnego konkursu recytatorskiego "Julian Tuwim Czarodziej Słowa". Konkurs adresowany był do dzieci z klas 0 - 3 szkół podstawowych.

Występy młodych uczestników oceniała powołana Komisja Konkursowa w składzie: mgr Renata Hasior - nauczyciel j. polskiego z Zespołu Szkół nr 2 w Limanowej, mgr Joanna Michalik - Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Limanowej oraz mgr Zbigniew Sułkowski - emerytowany nauczyciel j. polskiego w Zespole Szkół nr 1 w Limanowej, artysta, pisarz, poeta.


Na początku Dyrektor Biblioteki - Jacenty Musiał przywitał wszystkich zebranych, przedstawił jury oraz omówił główne założenia konkursowe. Oficjalnego rozpoczęcia dokonał Zastępca Wójta - Franciszek Bieda. Następnie Maria Trzupek - bibliotekarka z Kaniny przypomniała postać Juliana Tuwima, jego twórczość i zaprosiła do pierwszych prezentacji utworów.

W konkursie wzięło udział 26 uczestników. Dzieci z wielkim zaangażowaniem deklamowały przygotowane wiersze, prezentując wysoki poziom artystyczny. Komisja po wysłuchaniu wszystkich recytatorów wyłoniła 4 kandydatów do dalszego szczebla powiatowego.

Cztery równorzędne wyróżnienia otrzymały: Dominika Wiewióra z kl. III z Zespołu Szkół nr 1 w Męcinie, która prezentowała wiersz "O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci"; Laura Woźniak z utworem "Ptasie radio" z kl. III Szkoły Podstawowej w Kłodnem; Katarzyna Opiela z wierszem "Zosia Samosia" z kl. 0 z Zespołu Szkół w Mordarce oraz Julia Słowiak z kl. 0 z Zespołu Szkół w Pisarzowej, która przedstawiła utwór "Spóźniony słowik".

Zarówno wyróżnieni, jak i wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, które wręczali Zastępca Wójta - Władysław Bieda, Dyrektor Biblioteki - Jacenty Musiał, bibliotekarka z Kaniny - Maria Trzupek oraz jury.

Zbigniew Sułkowski, omawiając wyniki konkursu, podkreślił bardzo wysoki i niezwykle wyrównany poziom wszystkich dzieci, co czyniło zadanie komisji wyjątkowo trudnym. Dodał, że wszyscy uczestnicy zasługują na słowa uznania, a szczególne podziękowania należą się nauczycielom i rodzicom przygotowującym małych artystów do występu. Podsumowując Zbigniew przedstawił kryteria oceniania, którymi kierowała się komisja przy wyborze laureatów oraz udzielił cennych uwag tyczących przyjętych reguł recytacji i występowania na scenie. Wskazówki te będą niezwykle pomocne, nie tylko dla zakwalifikowanych do dalszego etapu, ale dla wszystkich uczestników, którzy w przyszłości będą brać udział w podobnych konkursach.

Organizatorem, którym była Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi wraz z Filiami dziękuje wszystkim za pomoc w przeprowadzeniu gminnych rywalizacji recytatorskich, rodzicom i nauczycielom za przygotowanie małych uczestników. Dekoracje na potrzeby konkursu wykonała Jolanta Cabała - artystka z Siekierczyny, a nagłośnienie zapewnił Władysław Mól ze Starej Wsi, kierownik Zespołu Mól-Bend. W organizację włączyły się również bibliotekarki z gminnych bibliotek: Lidia Piegza, Janina Kwit, Maria Trzupek, Teresa Frączek oraz Anna Wiktor.

Konkurs recytatorski przeprowadzony przez Bibliotekę w Starej Wsi był doskonałą okazją do przypomnienia twórczości znakomitego poety, zwłaszcza w obecnym roku, ogłoszonym przez sejm RP rokiem Juliana Tuwima. Konkurs, organizowany na wysoką skalę, stworzył ogromną możliwość dzieciom z terenu gminy do zaprezentowania swoich zdolności recytatorskich przed szerszym gronem odbiorców. Zainspirował do pracy nad rozwojem swoich umiejętności, by z powodzeniem uczestniczyć w recytacjach i zdobywać szczytowe miejsca. Trzeba podkreślić, że atmosfera podczas finału była niezwykle przyjazna i miła, dzieci z nieskrywaną radością deklamowały utwory i dawały popis swoich talentów aktorskich. Ich zadowolenie świadczy o tym, że dzisiejszy finał recytatorski można uznać za niezwykle udane i wartościowe przedsięwzięcie kulturalno - edukacyjne.

Maria TrzupekDnia 3 października br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi odbył się finał gminnego konkursu recytatorskiego "Julian Tuwim Czarodziej Słowa". Konkurs adresowany był do dzieci z klas 0 - 3 szkół podstawowych.

Występy młodych uczestników oceniała powołana Komisja Konkursowa w składzie: mgr Renata Hasior - nauczyciel j. polskiego z Zespołu Szkół nr 2 w Limanowej, mgr Joanna Michalik - Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Limanowej oraz mgr Zbigniew Sułkowski - emerytowany nauczyciel j. polskiego w Zespole Szkół nr 1 w Limanowej, artysta, pisarz, poeta.


Na początku Dyrektor Biblioteki - Jacenty Musiał przywitał wszystkich zebranych, przedstawił jury oraz omówił główne założenia konkursowe. Oficjalnego rozpoczęcia dokonał Zastępca Wójta - Franciszek Bieda. Następnie Maria Trzupek - bibliotekarka z Kaniny przypomniała postać Juliana Tuwima, jego twórczość i zaprosiła do pierwszych prezentacji utworów.

W konkursie wzięło udział 26 uczestników. Dzieci z wielkim zaangażowaniem deklamowały przygotowane wiersze, prezentując wysoki poziom artystyczny. Komisja po wysłuchaniu wszystkich recytatorów wyłoniła 4 kandydatów do dalszego szczebla powiatowego.

Cztery równorzędne wyróżnienia otrzymały: Dominika Wiewióra z kl. III z Zespołu Szkół nr 1 w Męcinie, która prezentowała wiersz "O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci"; Laura Woźniak z utworem "Ptasie radio" z kl. III Szkoły Podstawowej w Kłodnem; Katarzyna Opiela z wierszem "Zosia Samosia" z kl. 0 z Zespołu Szkół w Mordarce oraz Julia Słowiak z kl. 0 z Zespołu Szkół w Pisarzowej, która przedstawiła utwór "Spóźniony słowik".

Zarówno wyróżnieni, jak i wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, które wręczali Zastępca Wójta - Władysław Bieda, Dyrektor Biblioteki - Jacenty Musiał, bibliotekarka z Kaniny - Maria Trzupek oraz jury.

Zbigniew Sułkowski, omawiając wyniki konkursu, podkreślił bardzo wysoki i niezwykle wyrównany poziom wszystkich dzieci, co czyniło zadanie komisji wyjątkowo trudnym. Dodał, że wszyscy uczestnicy zasługują na słowa uznania, a szczególne podziękowania należą się nauczycielom i rodzicom przygotowującym małych artystów do występu. Podsumowując Zbigniew przedstawił kryteria oceniania, którymi kierowała się komisja przy wyborze laureatów oraz udzielił cennych uwag tyczących przyjętych reguł recytacji i występowania na scenie. Wskazówki te będą niezwykle pomocne, nie tylko dla zakwalifikowanych do dalszego etapu, ale dla wszystkich uczestników, którzy w przyszłości będą brać udział w podobnych konkursach.

Organizatorem, którym była Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi wraz z Filiami dziękuje wszystkim za pomoc w przeprowadzeniu gminnych rywalizacji recytatorskich, rodzicom i nauczycielom za przygotowanie małych uczestników. Dekoracje na potrzeby konkursu wykonała Jolanta Cabała - artystka z Siekierczyny, a nagłośnienie zapewnił Władysław Mól ze Starej Wsi, kierownik Zespołu Mól-Bend. W organizację włączyły się również bibliotekarki z gminnych bibliotek: Lidia Piegza, Janina Kwit, Maria Trzupek, Teresa Frączek oraz Anna Wiktor.

Konkurs recytatorski przeprowadzony przez Bibliotekę w Starej Wsi był doskonałą okazją do przypomnienia twórczości znakomitego poety, zwłaszcza w obecnym roku, ogłoszonym przez sejm RP rokiem Juliana Tuwima. Konkurs, organizowany na wysoką skalę, stworzył ogromną możliwość dzieciom z terenu gminy do zaprezentowania swoich zdolności recytatorskich przed szerszym gronem odbiorców. Zainspirował do pracy nad rozwojem swoich umiejętności, by z powodzeniem uczestniczyć w recytacjach i zdobywać szczytowe miejsca. Trzeba podkreślić, że atmosfera podczas finału była niezwykle przyjazna i miła, dzieci z nieskrywaną radością deklamowały utwory i dawały popis swoich talentów aktorskich. Ich zadowolenie świadczy o tym, że dzisiejszy finał recytatorski można uznać za niezwykle udane i wartościowe przedsięwzięcie kulturalno - edukacyjne.

Maria Trzupek

Liczba wyświetleń: 1623
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne