Europejski Dzień Języków Obcych w Zespole Szkół nr 1 w Męcinie

02.10.2013

Dnia 27 września br. w Zespole Szkół nr 1 w Męcinie obchodzony był Europejski Dzień Języków Obcych - święto, które przypomina o korzyściach płynących ze znajomości wielu języków i zachęca do nauki. Nieważne jaki przyświeca temu cel, czy po to by łatwiej znaleźć pracę, móc porozumieć się na zagranicznym wyjeździe, poznać kulturę, czy też dla samej satysfakcji z opanowania nowego języka.

W tym szczególnym dniu przygotowano wiele atrakcji dla wszystkich uczniów. Już na pierwszej lekcji pojawili się w klasach członkowie Klubu Europejskiego ze specjalną misją. Nauczali oni różnych języków, witając się po niemiecku, angielsku, włosku, hiszpańsku. Uczniowie siedzący w klasach zgadywali z jakiego kraju pochodzą dane osoby ubrane w barwy flag poszczególnych państw. Uczniowie chętnie uczyli się nowych słówek w różnych językach. Na drugiej lekcji członkowie Koła Języka Niemieckiego przedstawili „Kopciuszka” w języku niemieckim. Po przedstawieniu odbył się także konkurs językowy. Przez cały dzień czynny był „sklepik europejski”, a na przerwach słychać było piosenki w różnych językach. Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 w Męcinie dbają o to, by w szkole zawsze „coś się działo” i tak też jest. Zaangażowanie uczniów widać na każdy dzień, a rezultatem pracy pozalekcyjnej są właśnie takie dni jak ten, kiedy młodzież może zaprezentować swoje talenty.

ZS nr 1 Męcina

ZS nr 1 Męcina