Czołowe miejsca zespołów z gminy Limanowa na Festiwalu w Wiśniowej

23.10.2013

W dniach 19-20 października br. w Wiśniowej odbył się Festiwal Teatrów Wiejskich dla Mieszkańców Terenu Działania LGD Turystyczna Podkowa.
Podczas Festiwalu prezentowały się m.in. zespoły z gminy Limanowa, a ich występ zakończył się ogromnym sukcesem.

Uczestnikami Festiwalu, który miał charakter konkursu były amatorskie teatry regionalne posiadające w swoim repertuarze inscenizacje tradycyjnych obrzędów i zwyczajów oraz utwory dramatyczne z terenu działania LGD Turystyczna Podkowa oraz z różnych stron Małopolski. W Festiwalu uczestniczyło 13 zespołów, które oceniane były w dwóch kategoriach teatralnych: obrzędowej oraz dramatycznej. Z naszej gminy wystąpił Zespół „Spod Kicek" z Mordarki oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Męciny.

Występy grup oceniało 3-osobowe Jury w składzie: Elżbieta Porębska - Kubik - etnograf, Andrzej Róg - aktor i reżyser oraz Andrzej Starzec - etnomuzykolog
przyznając w kategorii teatrów obrzędowych I nagrodę dla Zespołu Regionalnego „Spod Kicek" z Mordarki za program „Rekruci", a II nagrodę - Koło Gospodyń Wiejskich z Męciny za program „Maglowanie".

Zespołom z naszej gminy gratulujemy kolejnych sukcesów!

/Fot. GOKiS w Wiśniowej/

Zespołom z naszej gminy gratulujemy kolejnych sukcesów!

/Fot. GOKiS w Wiśniowej/