Boiska w Siekierczynie otwarte !

21.10.2013

Dnia 20 października 2013 roku odbyło się poświęcenie i oddanie kompleksu boisk sportowych zrealizowanego w ramach projektu „Odnowa i rozwój wsi ”objętego PROW na lata 2007-2013 pod nazwą „Zagospodarowanie centrum wsi Siekierczyna”. Koszt realizacji całości przedsięwzięcia wyniósł blisko 740 tys. zł. Projekt składał się z budowy boiska sportowego wielofunkcyjnego z ogrodzeniem, wykonania remontu boiska o nawierzchni trawiastej wraz z wykonaniem odwodnienia, budowy ogrodzenia od strony północnej, zamontowania piłkochwytów, dokończenia budowy budynku świetlicy z zapleczem socjalnym.

Boisko zostało wyposażone w niezbędne urządzenia przeznaczone do gry w piłę ręczną, piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście - władze samorządowe oraz lokalni przedsiębiorcy. Prezes Klubu „Słomka” Siekierczyna Dawid Jasica gorąco podziękował Wójtowi Gminy Limanowa Władysławowi Pazdanowi za zrealizowanie inwestycji w Siekierczynie, a także byłym i obecnym lokalnym samorządowcom za wieloletnie wsparcie przy dążeniach do wybudowania obiektów. Słowa podziękowania skierował także do Prezesa Lokalnej Grupy Działania „Przyjazna Ziemia Limanowska” Stanisława Piegzy, za pośrednictwem której udało się pozyskać środki na doposażenie budynku zaplecza sportowego. Jak na miejsce i uroczystość przystało impreza rozpoczęła się meczem wygranym przez gospodarzy derbami A klasy LKS Mordarka – Słomka Siekierczyna, a zakończyła pojedynkiem pomiędzy oldbojami z Siekierczyny a przedstawicielami przedsiębiorców, który zakończył się wygraną przedsiębiorców.