Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Sukces młodego solisty z Zespołu Szkół nr 1 w Męcinie

02.09.2013

Jakub Jasiński - uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Męcinie zajął I miejsce w konkursie śpiewu solowego w kategorii dziecięcej podczas tegorocznych "Sabałowych Bajań" w Bukowinie Tatrzańskiej - jednej z najstarszych i największych imprez folklorystycznych w Polsce.

Podczas Festiwalu będącego świętem folkloru, tradycji ludowej, gwary, śpiewu, tańca, muzyki i sztuki ludowej Jakub prezentował się wśród bardzo wielu artystów z całej Polski. Wykonawcy prezentowali wysoki poziom, zarówno pod względem doboru repertuaru, jak i zgodności z tradycją własnego regionu.
Zdaniem komisji, na uwagę zasługuje fakt, że w tegorocznych 47. "Bajaniach" wzięło udział wielu zdolnych dziecięcych wykonawców, co stanowi gwarancję kontynuacji przekazu rodzimej tradycji.

I miejsce Jakuba Jasińskiego zdobyte w Bukowinie Tatrzańskiej to kolejne wyróżnienie młodego artysty, należącego od kilku lat do Zespołu Regionalnego "Mali Męcinianie". Kuba odnosił już sukcesy w innych konkursach, m. in. w XXXI Konkursie Folklorystycznym "Druzbacka" Podegrodzie 2013 oraz na XXXVIII Festiwalu Folklorystycznym "Limanowska Słaza", zajmując czołowe miejsca. Nad rozwojem talentu wokalnego i artystycznego młodego śpiewaka czuwają p. Jadwiga Kuczaj i p. Władysław Michura, którzy pasjonują się kulturą naszego regionu i starają się zaszczepić miłość do małej ojczyzny swoim wychowankom.

Miejmy nadzieję, że sukces na Festiwalu Folkloru Polskiego zmotywuje Jakuba do dalszej pracy i przyczyni się do wzrostu zainteresowania kulturą ludową w środowisku uczniowskim.

Jakub Jasiński - uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Męcinie zajął I miejsce w konkursie śpiewu solowego w kategorii dziecięcej podczas tegorocznych "Sabałowych Bajań" w Bukowinie Tatrzańskiej - jednej z najstarszych i największych imprez folklorystycznych w Polsce.

Podczas Festiwalu będącego świętem folkloru, tradycji ludowej, gwary, śpiewu, tańca, muzyki i sztuki ludowej Jakub prezentował się wśród bardzo wielu artystów z całej Polski. Wykonawcy prezentowali wysoki poziom, zarówno pod względem doboru repertuaru, jak i zgodności z tradycją własnego regionu.
Zdaniem komisji, na uwagę zasługuje fakt, że w tegorocznych 47. "Bajaniach" wzięło udział wielu zdolnych dziecięcych wykonawców, co stanowi gwarancję kontynuacji przekazu rodzimej tradycji.

I miejsce Jakuba Jasińskiego zdobyte w Bukowinie Tatrzańskiej to kolejne wyróżnienie młodego artysty, należącego od kilku lat do Zespołu Regionalnego "Mali Męcinianie". Kuba odnosił już sukcesy w innych konkursach, m. in. w XXXI Konkursie Folklorystycznym "Druzbacka" Podegrodzie 2013 oraz na XXXVIII Festiwalu Folklorystycznym "Limanowska Słaza", zajmując czołowe miejsca. Nad rozwojem talentu wokalnego i artystycznego młodego śpiewaka czuwają p. Jadwiga Kuczaj i p. Władysław Michura, którzy pasjonują się kulturą naszego regionu i starają się zaszczepić miłość do małej ojczyzny swoim wychowankom.

Miejmy nadzieję, że sukces na Festiwalu Folkloru Polskiego zmotywuje Jakuba do dalszej pracy i przyczyni się do wzrostu zainteresowania kulturą ludową w środowisku uczniowskim.Liczba wyświetleń: 1522
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne