Nowe odcinki dróg

27.09.2013

We wrześniu br. na terenie gminy Limanowa dokonano odbioru I etapu inwestycji drogowych. Zmodernizowanych zostało 15 odcinków dróg, o łącznej długości 15 kilometrów.

Największym, a zarazem najbardziej kosztownym zadaniem jest przebudowa drogi K340477 Siekierczyna - Morgi - Opalona, realizowana w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Wykonawcą tego zadania jest firma STRABAG, a łączna wartość inwestycji to ponad 2,8 mln zł.

Ponadto przebudowano następujące odcinki dróg:

• Kanina - Jonina,
  • Koszary Paproć,
  • Lipowe do Skrzkutów,
  • Mordarka Liśnik,
  • Nowe Rybie do Kruczka,
  • Pasierbiec Wierzch Góry,
  • Pisarzowa Tobiaszowska,
  • Rupniów - Szkoła - Krzyżowa,
  • Sowliny od ul. Granicznej do ul. Willowej,
  • Stara Wieś do Więcków,
  • Stare Rybie do Krzywickiego,
  • Walowa Góra do Łąckiego,
  • Lipowe Talagówka,
  • Mordarka -Pisarskie Góry.

Realizacja inwestycji możliwa była dzięki pozyskaniu przez Urząd Gminy zewnętrznych. Łączna wartość robót odebranych w I etapie wynosi 5,5 mln zł, z czego środki własne to ponad 3,5 mln zł, a środki zewnętrzne prawie 2 mln zł. Na ukończeniu jest postępowanie przetargowe związane z realizacją II etapu przebudowy dróg, w którym przewidziana jest modernizacja kolejnych 12 odcinków dróg. Termin realizacji przewidziany jest na koniec października br.

Ponadto przebudowano następujące odcinki dróg:

• Kanina - Jonina,
  • Koszary Paproć,
  • Lipowe do Skrzkutów,
  • Mordarka Liśnik,
  • Nowe Rybie do Kruczka,
  • Pasierbiec Wierzch Góry,
  • Pisarzowa Tobiaszowska,
  • Rupniów - Szkoła - Krzyżowa,
  • Sowliny od ul. Granicznej do ul. Willowej,
  • Stara Wieś do Więcków,
  • Stare Rybie do Krzywickiego,
  • Walowa Góra do Łąckiego,
  • Lipowe Talagówka,
  • Mordarka -Pisarskie Góry.