Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

KGW Pisarzowa na Przeglądzie Wojewódzkim

24.09.2013

II miejsce udało się zająć KGW z Pisarzowej podczas V Małopolskiego Przeglądu Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich, który w dn. 21-22 września br. odbywał się w Marcinkowicach. Koło z naszej gminy prezentowało się wśród grona 11 Kół Gospodyń Wiejskich z 8 powiatów Małopolski (chrzanowskiego, limanowskiego, myślenickiego, nowosądeckiego, nowotarskiego, oświęcimskiego, suskiego, wielickiego).


Podczas dwudniowego Przeglądu prezentacje Kół oceniała Komisja Artystyczna w składzie: Maria Brylak-Załuska (etnograf z Nowego Sącza, przewodnicząca), Lucyna Kmak (specjalistka ds. gospodarstwa wiejskiego i agroturystyki z Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, Jadwiga Adamczyk (muzyk, folklorysta z Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu i Benedykt Kafel (etnograf z MCK SOKÓŁ). Jury obejrzało występy artystyczne (scenki i pieśni ludowe), smakowało regionalne potrawy oraz oceniło wykonane podczas konkursu tradycyjne palmy i krzyżyki wielkanocne.

W łącznej punktacji Główne Trofeum „Niezbędnik Gosposi” otrzymało KGW Lubień (pow. myślenicki). Trzy równorzędne pierwsze miejsca zostały przyznane: KGW Marcinkowice (pow. nowosądecki), KGW Kąclowa (pow. nowosądecki) i KGW Dulowa (pow. chrzanowski). KGW z Pisarzowej, które wydelegowane zostało na Przegląd Wojewódzki w wyniku eliminacji gminnych wywalczyło II miejsce, równorzędnie z KGW Spytkowice (pow. nowotarski) i KGW Kokotów (pow. wielicki).

Organizatorem V Małopolskiego Przeglądu Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich było Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu wspólnie z Małopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Karniowicach.

Protokół z Przeglądu

II miejsce udało się zająć KGW z Pisarzowej podczas V Małopolskiego Przeglądu Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich, który w dn. 21-22 września br. odbywał się w Marcinkowicach. Koło z naszej gminy prezentowało się wśród grona 11 Kół Gospodyń Wiejskich z 8 powiatów Małopolski (chrzanowskiego, limanowskiego, myślenickiego, nowosądeckiego, nowotarskiego, oświęcimskiego, suskiego, wielickiego).


Podczas dwudniowego Przeglądu prezentacje Kół oceniała Komisja Artystyczna w składzie: Maria Brylak-Załuska (etnograf z Nowego Sącza, przewodnicząca), Lucyna Kmak (specjalistka ds. gospodarstwa wiejskiego i agroturystyki z Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, Jadwiga Adamczyk (muzyk, folklorysta z Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu i Benedykt Kafel (etnograf z MCK SOKÓŁ). Jury obejrzało występy artystyczne (scenki i pieśni ludowe), smakowało regionalne potrawy oraz oceniło wykonane podczas konkursu tradycyjne palmy i krzyżyki wielkanocne.

W łącznej punktacji Główne Trofeum „Niezbędnik Gosposi” otrzymało KGW Lubień (pow. myślenicki). Trzy równorzędne pierwsze miejsca zostały przyznane: KGW Marcinkowice (pow. nowosądecki), KGW Kąclowa (pow. nowosądecki) i KGW Dulowa (pow. chrzanowski). KGW z Pisarzowej, które wydelegowane zostało na Przegląd Wojewódzki w wyniku eliminacji gminnych wywalczyło II miejsce, równorzędnie z KGW Spytkowice (pow. nowotarski) i KGW Kokotów (pow. wielicki).

Organizatorem V Małopolskiego Przeglądu Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich było Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu wspólnie z Małopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Karniowicach.

Protokół z PrzegląduLiczba wyświetleń: 1774
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne