Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Integracyjne spotkanie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi

26.09.2013

W dniu 26 września Gminną Bibliotekę Publiczną w Starej Wsi odwiedzili uczniowie z klas IV, V, VI z Zespołu Szkół w Starej Wsi II. Razem z uczniami do biblioteki przybyły nauczycielki: Marzena Piórkowska, Joanna Szubryt, Małgorzata Opiela, Marzena Banach.

Spotkanie miało charakter integracyjny. Na początku Dyrektor Jacenty Musiał przywitał wszystkich zgromadzonych i zaprezentował odnowiony budynek książnicy. Omówił szeroką ofertę edukacyjno - kulturalną, skierowaną do grona czytelników: zarówno dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów. Ukazał dotychczasowe formy pracy, takie jak kursy komputerowe, spotkania autorskie, zajęcia literackie i konkursy. Zachęcił wszystkich do korzystania z usług bibliotecznych, podkreślając ogromną rolę czytania i jego wpływ na wszechstronny rozwój umysłowy i emocjonalny.


Następnie bibliotekarka Lidia Piegza przedstawiła historię biblioteki oraz zaznajomiła słuchaczy z księgozbiorem bibliotecznym. Zachęciła do odwiedzania czytelni komputerowej oraz czytelni czasopism, prezentując gromadzone tytuły wydawnictw ciągłych i dzienników codziennych. W placówce gromadzone są także regionalna: czasopisma lokalne, wycinki prasowe, wydawnictwa pisarzy z regionu. Na koniec Pani Lidia omówiła różnorodne formy pracy z dziećmi i młodzieżą, począwszy od konkursów plastycznych, recytatorskich poprzez gry i zabawy edukacyjne. Następnie wszyscy słuchacze otrzymali Kartę Czytelnika wraz z uroczystym, imiennym zaproszeniem do korzystania z oferty bibliotecznej i udziału w przedsięwzięciach kulturalnych.

Głównym punktem programu był występ gawędziarza z Pasierbca - Stanisława Ptaszka, który charytatywnie zaprezentował się przed młodzieżą szkolną. Z niepowtarzalnym urokiem i humorem wygłosił jedną ze swoich gawęd, która wzbudziła żywe zainteresowanie wśród słuchaczy. Pan Stanisław zaciekawił również uczniów historią Zespołu Szkół w Starej Wsi II, podając ciekawostki z pierwszych czasów jej funkcjonowania.

Potem nastąpiła część artystyczna, którą przygotowały dzieci: recytacja wierszy znanych polskich poetów oraz wspólne śpiewanie przy akompaniamencie gitary. Na zakończenie uczestnicy wzięli udział w quizach i zagadkach literackich, prowadzonych przez Marię Trzupek - bibliotekarkę z Kaniny.

Spotkanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze. Miało charakter integracyjny, którego głównym celem było w ciekawy i wesoły sposób zainteresowanie młodych, potencjalnych czytelników ofertą biblioteczną i kształtowanie w nich nawyku czytelniczego. Spotkanie było dobrą formą zachęty dla wszystkich uczniów do odwiedzania biblioteki i korzystania z szerokiej oferty kulturalno - edukacyjnej i czytelniczej, tak aby biblioteka stała się centrum kulturalnym w swoich lokalnych środowiskach.

M. TrzupekW dniu 26 września Gminną Bibliotekę Publiczną w Starej Wsi odwiedzili uczniowie z klas IV, V, VI z Zespołu Szkół w Starej Wsi II. Razem z uczniami do biblioteki przybyły nauczycielki: Marzena Piórkowska, Joanna Szubryt, Małgorzata Opiela, Marzena Banach.

Spotkanie miało charakter integracyjny. Na początku Dyrektor Jacenty Musiał przywitał wszystkich zgromadzonych i zaprezentował odnowiony budynek książnicy. Omówił szeroką ofertę edukacyjno - kulturalną, skierowaną do grona czytelników: zarówno dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów. Ukazał dotychczasowe formy pracy, takie jak kursy komputerowe, spotkania autorskie, zajęcia literackie i konkursy. Zachęcił wszystkich do korzystania z usług bibliotecznych, podkreślając ogromną rolę czytania i jego wpływ na wszechstronny rozwój umysłowy i emocjonalny.


Następnie bibliotekarka Lidia Piegza przedstawiła historię biblioteki oraz zaznajomiła słuchaczy z księgozbiorem bibliotecznym. Zachęciła do odwiedzania czytelni komputerowej oraz czytelni czasopism, prezentując gromadzone tytuły wydawnictw ciągłych i dzienników codziennych. W placówce gromadzone są także regionalna: czasopisma lokalne, wycinki prasowe, wydawnictwa pisarzy z regionu. Na koniec Pani Lidia omówiła różnorodne formy pracy z dziećmi i młodzieżą, począwszy od konkursów plastycznych, recytatorskich poprzez gry i zabawy edukacyjne. Następnie wszyscy słuchacze otrzymali Kartę Czytelnika wraz z uroczystym, imiennym zaproszeniem do korzystania z oferty bibliotecznej i udziału w przedsięwzięciach kulturalnych.

Głównym punktem programu był występ gawędziarza z Pasierbca - Stanisława Ptaszka, który charytatywnie zaprezentował się przed młodzieżą szkolną. Z niepowtarzalnym urokiem i humorem wygłosił jedną ze swoich gawęd, która wzbudziła żywe zainteresowanie wśród słuchaczy. Pan Stanisław zaciekawił również uczniów historią Zespołu Szkół w Starej Wsi II, podając ciekawostki z pierwszych czasów jej funkcjonowania.

Potem nastąpiła część artystyczna, którą przygotowały dzieci: recytacja wierszy znanych polskich poetów oraz wspólne śpiewanie przy akompaniamencie gitary. Na zakończenie uczestnicy wzięli udział w quizach i zagadkach literackich, prowadzonych przez Marię Trzupek - bibliotekarkę z Kaniny.

Spotkanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze. Miało charakter integracyjny, którego głównym celem było w ciekawy i wesoły sposób zainteresowanie młodych, potencjalnych czytelników ofertą biblioteczną i kształtowanie w nich nawyku czytelniczego. Spotkanie było dobrą formą zachęty dla wszystkich uczniów do odwiedzania biblioteki i korzystania z szerokiej oferty kulturalno - edukacyjnej i czytelniczej, tak aby biblioteka stała się centrum kulturalnym w swoich lokalnych środowiskach.

M. Trzupek

Liczba wyświetleń: 1592
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne