Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Finał Gminnego Konkursu Recytatorskiego pt. "JULIAN TUWIM CZARODZIEJ SŁOWA"

29.09.2013

W dniu 3 października 2013r. o godz. 10.00 Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi serdecznie zaprasza do udziału w Finale Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Julian Tuwim czarodziej słowa", który jest organizowany w ramach Roku Tuwima.

Konkurs skierowany jest do uczniów z klas 0-3 szkoły podstawowej, obejmuje poetycką twórczość dla dzieci Juliana Tuwima. Zgodnie z regulaminem konkursu każde wystąpienie nie powinno przekroczyć 5 minut. W finale Konkursu w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi zostanie wyłonionych 4 kandydatów do drugiego etapu powiatowego, który odbędzie się w dniu 28 października 2013 roku w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej.


Julian Tuwim urodził się 13 września 1894 r. w Łodzi, zmarł 27 grudnia1953 r. w Zakopanem Poeta, pisarz dwudziestolecia międzywojennego. Współzałożyciel kabaretu literackiego "Pod Picadorem" i grupy poetyckiej "Skamander". Bliski współpracownik tygodnika "Wiadomości Literackie". Tłumacz poezji rosyjskiej, francuskiej, niemieckiej oraz łaciny. Autor popularnych wierszy dla dzieci, m.in. "Lokomotywa", "Ptasie radio", "Pan Hilary", "Słoń Trąbalski", "Bambo". Najważniejsze dzieła: "Juwenilia", "Czyhanie na Boga", "Sokrates tańczący", "Siódma jesień", "Pogrzeb prezydenta Narutowicza", "Czary i czarty polskie", "Do prostego człowieka", "Jarmark rymów", "Kwiaty polskie", "Piórem i piórkiem".

Serdecznie zapraszamy!!!

W dniu 3 października 2013r. o godz. 10.00 Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi serdecznie zaprasza do udziału w Finale Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Julian Tuwim czarodziej słowa", który jest organizowany w ramach Roku Tuwima.

Konkurs skierowany jest do uczniów z klas 0-3 szkoły podstawowej, obejmuje poetycką twórczość dla dzieci Juliana Tuwima. Zgodnie z regulaminem konkursu każde wystąpienie nie powinno przekroczyć 5 minut. W finale Konkursu w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi zostanie wyłonionych 4 kandydatów do drugiego etapu powiatowego, który odbędzie się w dniu 28 października 2013 roku w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej.


Julian Tuwim urodził się 13 września 1894 r. w Łodzi, zmarł 27 grudnia1953 r. w Zakopanem Poeta, pisarz dwudziestolecia międzywojennego. Współzałożyciel kabaretu literackiego "Pod Picadorem" i grupy poetyckiej "Skamander". Bliski współpracownik tygodnika "Wiadomości Literackie". Tłumacz poezji rosyjskiej, francuskiej, niemieckiej oraz łaciny. Autor popularnych wierszy dla dzieci, m.in. "Lokomotywa", "Ptasie radio", "Pan Hilary", "Słoń Trąbalski", "Bambo". Najważniejsze dzieła: "Juwenilia", "Czyhanie na Boga", "Sokrates tańczący", "Siódma jesień", "Pogrzeb prezydenta Narutowicza", "Czary i czarty polskie", "Do prostego człowieka", "Jarmark rymów", "Kwiaty polskie", "Piórem i piórkiem".

Serdecznie zapraszamy!!!Liczba wyświetleń: 1703
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne