Biesiada Starowiejska

04.09.2013

Dnia 1 września br. w Wiejskim Domu Kultury w Starej Wsi odbyła się biesiada dla najstarszych mieszkańców naszej gminy. Biesiada, która była pierwszą tego typu inicjatywą dla seniorów cieszyła się niezwykłą popularnością.

Spotkanie rozpoczął Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan mówiąc nie tylko o wielkiej potrzebie organizacji takich spotkań, które dają możliwość wysłuchania problemów osób starszych, są okazją do podzielenia się opiniami na tematy życia codziennego.

W tym samym tonie przemawiał kolejno proboszcz parafii w Starej Wsi ks. Marian Tyrka zwracając dodatkowo uwagę na pęd życia, jaki narzuca nam współczesny modernistyczny świat, jak ważne jest by wolny czas seniorzy poświęcali swoim zainteresowaniom, by realizowali swoje plany i zamierzenia.

Potwierdzając słowa Wójta, Przewodniczący Rady Gminy Limanowa Józef Oleksy podkreślił konieczność organizowania tego typu spotkań częściej i w różnych miejscowościach.

Podczas biesiady prócz wspólnych śpiewów i pogawędek można było posłuchać anegdot i utworów muzycznych Marii Franczak, której towarzyszyli wnukowie. Z regionalnymi przyśpiewkami zaprezentowało się także Koło Gospodyń Wiejskich Stara Wieś Rola, które bardzo aktywnie zaangażowało się w organizację spotkania.

Aby umilić czas podczas spotkania zebranym przygrywał zespół "Mol Band", a pieśni biesiadne śpiewane były przy wykorzystaniu specjalnie przygotowanych na tą okoliczność śpiewników. Organizatorzy serdecznie dziękują przybyłym gościom - mieszkańcom Starej Wsi, za wspólne biesiadowanie.