Bezpieczna droga do szkoły

09.09.2013

Jak co roku, wrzesień w naszej szkole jest miesiącem, w którym szczególny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo dzieci. W trosce o najmłodszych uczniów klas 0 - III w dniu 6 września 2013 r. do Zespołu Szkół im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce przybył przedstawiciel Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Limanowej - Jolanta Mól.

Dzieci bardzo serdecznie powitały gościa i z wielkim zainteresowaniem słuchały tego, co mówił.

Pani policjantka przybliżyła dzieciom m.in. zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Zwróciła uwagę na potrzebę noszenia w sezonie jesienno - zimowym odblaskowych elementów przy tornistrach lub odzieży. Podkreśliła, że odblaski wpływają na lepszą widzialność pieszego po zmroku, co z kolei zwiększa bezpieczeństwo poruszających się pieszych poboczami dróg.

Po spotkaniu odbyła się praktyczna nauka poruszania po drodze oraz przechodzenia przez jezdnię.

Dzieci wykazały się dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego, co ucieszyło panią policjantkę oraz obecnych na spotkaniu nauczycieli.

Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja radiowozu i wyposażenia policji niezbędnego podczas wykonywania pracy.

Na pamiątkę spotkania, każde dziecko otrzymało policyjną maskotkę oraz płytę CD z filmem edukacyjnym o bezpieczeństwie dzieci na drodze.

Mamy nadzieję, że zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego nie "uciekną" z pamięci dzieci.

mgr Barbara Młynarczyk

mgr Barbara Młynarczyk