Zostań wolontariuszem i zmieniaj świat na lepsze!

22.08.2013

W każdym z nas tkwi chęć czynienia dobra. Jednak starając się nieść wsparcie stajemy przed dylematem, czy ofiarowana przez nas pomoc będzie właściwie spożytkowana, czy stanie się impulsem do zmiany, przysłowiową wędką. Idea mądrej pomocy przyświeca akcji Szlachetna Paczka, w którą mieszkańcy Limanowej zaangażowali się przed rokiem a już dziś mają okazję włączyć się w nią ponownie zostając wolontariuszem .

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy, realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jego założeniem jest aby pomoc, która dotrze do potrzebujących była skuteczna, konkretna i sensowna. Jednym słowem - mądra. Tylko w 2012 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 13 235 rodzin w potrzebie, czyli do ponad 55 tys. osób żyjących w niezawinionej biedzie - starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych.

Siłą sprawczą akcji są wolontariusze. To dzięki nim pomoc trafi bezpośrednio do najbiedniejszych rodzin w okolicy i to dzięki nim będzie ona konkretna tj. taka, która odpowie na bieżące i realne potrzeby rodzin. Jak podkreślają organizatorzy, to wyjątkowy wolontariat, bo ma moc spełniania marzeń.

Rekrutacja wolontariuszy w Limanowej właśnie się zaczęła. Poszukiwane są osoby pełnoletnie, wytrwałe w dążeniu do celu, samodzielne w działaniu i gotowe wejść w trudny świat biedy. - To, do jak wielu potrzebujących rodzin z Limanowej dotrze świąteczna paczka zależy od ludzi, którzy podejmą wyzwanie – mówią koordynatorzy rejonów. - Wolontariusz to ktoś kto ma odwagę zmieniać świat na lepsze. A taką właśnie możliwość daje SZLACHETNA PACZKA."

Chcesz wiedzieć więcej ? Wejdź na: www.szlachetnapaczka.pl

Jak zostać wolontariuszem?
1. Wejdź na stronę: www.superw.pl
2. Znajdź na mapie rejon Paczki (Limanowa)
3. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i czekaj na zaproszenie do udziału w rekrutacji.

Kontakt do koordynatora w Limanowej:
Dorota Mucha - tel. 888 559 228, [email protected]
www.facebook.com/SzlachetnaPaczkaLimanowa

Chcesz wiedzieć więcej ? Wejdź na: www.szlachetnapaczka.pl

Jak zostać wolontariuszem?
1. Wejdź na stronę: www.superw.pl
2. Znajdź na mapie rejon Paczki (Limanowa)

Kontakt do koordynatora w Limanowej:
Dorota Mucha - tel. 888 559 228, [email protected]
www.facebook.com/SzlachetnaPaczkaLimanowa