Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Zajęcia kulturalno - edukacyjne w Bibliotece w Starej Wsi

23.08.2013

Dnia 22 sierpnia br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej wsi odbyła się jedna z wielu imprez zaplanowanych na wakacje. Były to zajęcia kulturalno - edukacyjne połączone z głośnym czytaniem bajek oraz rozstrzygnięciem wakacyjnego konkursu plastycznego pt.: "Moje wymarzone wakacje". Spotkanie rozpoczął Dyrektor Jacenty Musiał, który przywitał przybyłych oraz podkreślił ogromną wagę głośnego czytania i jego wpływ na rozwój sfery emocjonalnej i umysłowej dzieci. O roli głośnego czytania mówiła także Maria Trzupek - bibliotekarka z Kaniny, która przedstawiła dobrodziejski wpływ słowa czytanego na najmłodszych. W dzisiejszym świecie, zdominowanym przez agresywne wzorce kultury masowej wspólne czytanie jest formą mądrego kontaktu z dzieckiem i doskonałą metodą wychowawczą.


Na uroczystości przybyli liczni goście: rodzice z dziećmi, których po bibliotece oprowadzała bibliotekarka Lidia Piegza. Spotkanie promowało akcję "Cała Polska czyta dzieciom", w ramach której wiersze i bajki czytali: Maria Trzupek - bibliotekarz z Kaniny, Krystyna Trzupek - nauczycielka, Katarzyna Ziaja - nauczyciel Oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Kaninie, Instruktor Powiatowej Biblioteki Publicznej - Maria Kawula, oraz Dyrektor GBP w Starej Wsi - Jacenty Musiał . Dla dzieci przygotowano również zgadywanki literackie z drobnymi upominkami. Młodzi uczestnicy recytowali znane wiersze polskich autorów i z wielkim zaangażowaniem słuchali czytanych wierszy i baśni.

Pod koniec spotkania rozstrzygnięto wakacyjny konkurs plastyczny pt. "Moje wymarzone wakacje", na który wpłynęło 28 prac. Wyróżnienia otrzymali: Michał Pałka, Lilianna Liszka, Ala Mordarska, Emilia Fiejtek, Patryk Michalski, Wiktoria Michalska, Karolina Więcek, Filip Biernat, Adam Kuzar, Krzysztof Więcek, Marta Kuzar, Monika Więcek. Wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie wręczono dyplomy i nagrody książkowe. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za liczne przybycie i zapraszają na kolejne akcje kulturalne, organizowane przez gminne biblioteki publiczne.

M T 

Dnia 22 sierpnia br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej wsi odbyła się jedna z wielu imprez zaplanowanych na wakacje. Były to zajęcia kulturalno - edukacyjne połączone z głośnym czytaniem bajek oraz rozstrzygnięciem wakacyjnego konkursu plastycznego pt.: "Moje wymarzone wakacje". Spotkanie rozpoczął Dyrektor Jacenty Musiał, który przywitał przybyłych oraz podkreślił ogromną wagę głośnego czytania i jego wpływ na rozwój sfery emocjonalnej i umysłowej dzieci. O roli głośnego czytania mówiła także Maria Trzupek - bibliotekarka z Kaniny, która przedstawiła dobrodziejski wpływ słowa czytanego na najmłodszych. W dzisiejszym świecie, zdominowanym przez agresywne wzorce kultury masowej wspólne czytanie jest formą mądrego kontaktu z dzieckiem i doskonałą metodą wychowawczą.


Na uroczystości przybyli liczni goście: rodzice z dziećmi, których po bibliotece oprowadzała bibliotekarka Lidia Piegza. Spotkanie promowało akcję "Cała Polska czyta dzieciom", w ramach której wiersze i bajki czytali: Maria Trzupek - bibliotekarz z Kaniny, Krystyna Trzupek - nauczycielka, Katarzyna Ziaja - nauczyciel Oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Kaninie, Instruktor Powiatowej Biblioteki Publicznej - Maria Kawula, oraz Dyrektor GBP w Starej Wsi - Jacenty Musiał . Dla dzieci przygotowano również zgadywanki literackie z drobnymi upominkami. Młodzi uczestnicy recytowali znane wiersze polskich autorów i z wielkim zaangażowaniem słuchali czytanych wierszy i baśni.

Pod koniec spotkania rozstrzygnięto wakacyjny konkurs plastyczny pt. "Moje wymarzone wakacje", na który wpłynęło 28 prac. Wyróżnienia otrzymali: Michał Pałka, Lilianna Liszka, Ala Mordarska, Emilia Fiejtek, Patryk Michalski, Wiktoria Michalska, Karolina Więcek, Filip Biernat, Adam Kuzar, Krzysztof Więcek, Marta Kuzar, Monika Więcek. Wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie wręczono dyplomy i nagrody książkowe. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za liczne przybycie i zapraszają na kolejne akcje kulturalne, organizowane przez gminne biblioteki publiczne.

M T Liczba wyświetleń: 1693
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne