Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Teatrzyk i rozstrzygnięcie konkursu na zakończenie wakacji w Bibliotece w Pisarzowej

29.08.2013

Gminna Biblioteka Publiczna w Pisarzowej znalazła sposób na ciekawe wakacje dla swoich czytelników.

Podczas wakacyjnych spotkań dzieci miały okazję aktywnie uczestniczyć m/in. w zajęciach muzycznych prowadzonych przez studentkę Łucję Szubryt.

Przy dźwiękach gitary można było miło spędzić czas oraz nauczyć się nowych piosenek i zabaw. Dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w warsztatach literacko-teatralnych. Mali aktorzy chętnie ćwiczyli przez całe wakacje swoje role i samodzielnie wykonali kukiełki oraz dekoracje do teatrzyku pt. "Miała babuleńka kozła rogatego".


W czasie zajęć plastycznych dzieci wykonały prace do konkursu "Zabytki i ciekawe miejsca w Pisarzowej", które były wynikiem wycieczki zorganizowanej przez bibliotekę po Pisarzowej. Prace można było podziwiać podczas Misji Świętych i Obchodów Jubileuszu 300-lecia powstania Kościoła pw. św. Jana Ewangelisty w Pisarzowej. Składamy serdeczne podziękowania ks. proboszczowi Andrzejowi Bąkowi za pomoc i duże zainteresowanie wystawą prac plastycznych w kościele.

Dnia 27 sierpnia br. odbyło się zakończenie wakacyjnych spotkań i podsumowanie konkursu plastycznego, w którym wzięło udział 20 uczestników. Prace oceniała komisja w składzie: Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi - Jacenty Musiał, nauczyciel Zespołu Szkół w Pisarzowej - Teresa Ciuła oraz czytelniczka biblioteki - Anna Oleksy.

Przyznano wyróżnienia dla Dominiki Jawor, Mateusza Radzięty, Patrycji Michalik, Magdaleny Mordarskiej, Kamila Mordarskiego, Magdaleny Kozyra, Gabrieli Raczek oraz Mariuszka Sołtysa - najmłodszego uczestnika konkursu. Uczestnicy konkurs otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Na zakończenie spotkania wystąpił Teatrzyk Kukiełkowy, który cieszył i bawił nie tylko dzieci, ale również licznie przybyłych rodziców wraz ze swoimi najmłodszymi pociechami. Zorganizowane wakacje w Bibliotece Publicznej w Pisarzowej należy uznać za bardzo udane. Z oferty wakacyjnej skorzystało dziesiątki dzieci, młodzieży oraz dorosłych osób, należy wymienić także, że w bibliotece organizowany był kurs "O finansach w bibliotece…".

Teresa Frączek
 

Gminna Biblioteka Publiczna w Pisarzowej znalazła sposób na ciekawe wakacje dla swoich czytelników.

Podczas wakacyjnych spotkań dzieci miały okazję aktywnie uczestniczyć m/in. w zajęciach muzycznych prowadzonych przez studentkę Łucję Szubryt.

Przy dźwiękach gitary można było miło spędzić czas oraz nauczyć się nowych piosenek i zabaw. Dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w warsztatach literacko-teatralnych. Mali aktorzy chętnie ćwiczyli przez całe wakacje swoje role i samodzielnie wykonali kukiełki oraz dekoracje do teatrzyku pt. "Miała babuleńka kozła rogatego".


W czasie zajęć plastycznych dzieci wykonały prace do konkursu "Zabytki i ciekawe miejsca w Pisarzowej", które były wynikiem wycieczki zorganizowanej przez bibliotekę po Pisarzowej. Prace można było podziwiać podczas Misji Świętych i Obchodów Jubileuszu 300-lecia powstania Kościoła pw. św. Jana Ewangelisty w Pisarzowej. Składamy serdeczne podziękowania ks. proboszczowi Andrzejowi Bąkowi za pomoc i duże zainteresowanie wystawą prac plastycznych w kościele.

Dnia 27 sierpnia br. odbyło się zakończenie wakacyjnych spotkań i podsumowanie konkursu plastycznego, w którym wzięło udział 20 uczestników. Prace oceniała komisja w składzie: Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi - Jacenty Musiał, nauczyciel Zespołu Szkół w Pisarzowej - Teresa Ciuła oraz czytelniczka biblioteki - Anna Oleksy.

Przyznano wyróżnienia dla Dominiki Jawor, Mateusza Radzięty, Patrycji Michalik, Magdaleny Mordarskiej, Kamila Mordarskiego, Magdaleny Kozyra, Gabrieli Raczek oraz Mariuszka Sołtysa - najmłodszego uczestnika konkursu. Uczestnicy konkurs otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Na zakończenie spotkania wystąpił Teatrzyk Kukiełkowy, który cieszył i bawił nie tylko dzieci, ale również licznie przybyłych rodziców wraz ze swoimi najmłodszymi pociechami. Zorganizowane wakacje w Bibliotece Publicznej w Pisarzowej należy uznać za bardzo udane. Z oferty wakacyjnej skorzystało dziesiątki dzieci, młodzieży oraz dorosłych osób, należy wymienić także, że w bibliotece organizowany był kurs "O finansach w bibliotece…".

Teresa Frączek
 Liczba wyświetleń: 1961
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne