Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Miejska Góra zdobyta!

18.08.2013

W dniu 18 sierpnia br. na Miejskiej Górze w Limanowej (716 m) – jednym ze szczytów Pasma Łososińskiego, odbyła się uroczystość związana z pieszymi wędrówkami "Odkryj Beskid Wyspowy".

Przybyli turyści zostali gorąco przywitani przez organizatorów przedstawicieli samorządów Miasta i Gminy Limanowa. Pasjonaci pieszych wędrówek nie zostali odstraszeni upałem, wręcz przeciwnie, przybyło ich bardzo wielu. Turyści wędrowali pod opieką przewodnika PTTK Mirosława Sipaka.


Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą o godzinie 11.00, którą sprawowali ks. Daniel Świątek z Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej i ks. Stanisław Wojcieszak- kapelan Cechu Rzemiosł Różnych w towarzystwie Chóru Mieszanego Canticum Iubilaeum z Limanowej pod kierownictwem Marka Michalika.

Po mszy świętej miały miejsce liczne konkursy, gdzie wybierano między innymi najmłodszego, oraz najstarszego uczestnika wyprawy. Wyniki przedstawiają się następująco:

 • NAJMŁODSZY: Gabrysia Kościsz /6 m-cy/ z Tymbarku
 • NAJSTARSZY: Wanda Kowalska /74 lata/ z Limanowej
 • UCZESTNIK Z NAJDALSZEGO ZAKĄTKA
  POLSKI: Piotr Mirakowski- Gryfino k. Szczecina
  ŚWIATA: Zosia Trybuś /5 lat/ - Abu Dhabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym i gminach- gospodarzach spotkania:

 • I m. Konrad Koza- Dobra,
 • II m. Zofia Pietruszka- Rabka,
 • III m. Danuta Wątor- Dobra.

Nagrody w tej kategorii ufundowali: Miasto Limanowa, Gmina Limanowa i Firma Tymbark.

 • NAJMILSZA: Elizabeth Bintz - Wiceburmistrz Gminy Ninhagen /Niemcy/
 • NAJMILSZY: Walenty Rusin - Limanowa
 • RODZINNE ODKRYWANIE: Rodzina Jaroszów z Dobrej /13 osób/

Po rozdaniu nagród turyści częstowali się grillowanymi przysmakami, oraz bawili przy muzyce niezwykle ciepło przyjętego zespołu „Linoleum”, który dzięki swoim wszechstronnym możliwościom zabawiał uczestników piosenkami turystycznymi, oraz na życzenie przybyłych bluesowymi szlagierami.

W dniu 18 sierpnia br. na Miejskiej Górze w Limanowej (716 m) – jednym ze szczytów Pasma Łososińskiego, odbyła się uroczystość związana z pieszymi wędrówkami "Odkryj Beskid Wyspowy".

Przybyli turyści zostali gorąco przywitani przez organizatorów przedstawicieli samorządów Miasta i Gminy Limanowa. Pasjonaci pieszych wędrówek nie zostali odstraszeni upałem, wręcz przeciwnie, przybyło ich bardzo wielu. Turyści wędrowali pod opieką przewodnika PTTK Mirosława Sipaka.


Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą o godzinie 11.00, którą sprawowali ks. Daniel Świątek z Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej i ks. Stanisław Wojcieszak- kapelan Cechu Rzemiosł Różnych w towarzystwie Chóru Mieszanego Canticum Iubilaeum z Limanowej pod kierownictwem Marka Michalika.

Po mszy świętej miały miejsce liczne konkursy, gdzie wybierano między innymi najmłodszego, oraz najstarszego uczestnika wyprawy. Wyniki przedstawiają się następująco:

 • NAJMŁODSZY: Gabrysia Kościsz /6 m-cy/ z Tymbarku
 • NAJSTARSZY: Wanda Kowalska /74 lata/ z Limanowej
 • UCZESTNIK Z NAJDALSZEGO ZAKĄTKA
  POLSKI: Piotr Mirakowski- Gryfino k. Szczecina
  ŚWIATA: Zosia Trybuś /5 lat/ - Abu Dhabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym i gminach- gospodarzach spotkania:

 • I m. Konrad Koza- Dobra,
 • II m. Zofia Pietruszka- Rabka,
 • III m. Danuta Wątor- Dobra.

Nagrody w tej kategorii ufundowali: Miasto Limanowa, Gmina Limanowa i Firma Tymbark.

 • NAJMILSZA: Elizabeth Bintz - Wiceburmistrz Gminy Ninhagen /Niemcy/
 • NAJMILSZY: Walenty Rusin - Limanowa
 • RODZINNE ODKRYWANIE: Rodzina Jaroszów z Dobrej /13 osób/

Po rozdaniu nagród turyści częstowali się grillowanymi przysmakami, oraz bawili przy muzyce niezwykle ciepło przyjętego zespołu „Linoleum”, który dzięki swoim wszechstronnym możliwościom zabawiał uczestników piosenkami turystycznymi, oraz na życzenie przybyłych bluesowymi szlagierami.Liczba wyświetleń: 1821
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne