Brązowe medale Pawła Smolenia na Mistrzostwach Świata

29.08.2013

W Szwajcarskiej Genewie odbyły się Mistrzostwa Świata w sztukach walki federacji WMAG (Word Martial Arts Games). Wzięło w nich udział ok. 250 zawodników z ponad 20 krajów takich jak USA, Japonia, Niemcy, Francja, Egipt i wielu innych. Nie zabrakło także Polskiej reprezentacji w składzie 6 osób. Między nimi znalazł się Paweł Smoleń z Męciny.

Pierwszy dzień dla naszego reprezentanta okazał się pechowy. W konkurencji Kick-Boxing full-contact jego pierwszym przeciwnikiem okazał się dziesięciokrotny mistrz Francji w tej dyscyplinie. Po wyrównanej pierwszej rundzie Paweł Smoleń po otrzymaniu mocnego ciosu nie był w stanie kontynuować dalej walki, jednak w niedzielę zebrał siły na nowo i po odbyciu sześciu walk, zdobył dwa brązowe medale w konkurencjach Kick-boxing Light-contact i Karate Fight-Point.

Teraz głównym celem Pawła Smolenia będzie zdobycie złotego medalu na Mistrzostwach federacji W.U.M.A. w 2014 r. Już dziś życzymy powodzenia!